۰
۳

ابلاغیه مهم مدیریتی زنگنه برای سمت ها

مدت عهده‌داری هر یک از سمت‌های موضوع ابلاغیه وزیر نفت توسط یک فرد نباید از ۴ سال فراتر رود.
ابلاغیه مهم مدیریتی زنگنه برای سمت ها
به گزارش میز نفت ، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، به منظور بهره‌گیری بهتر از ظرفیت‌های مدیریتی در سطوح مختلف، محدودیت چهارساله برای عهده‌داری یک سمت را ابلاغ کرد.

در متن ابلاغیه وزیر نفت آمده است: به استناد جزء (۱) بند «الف» و بند «ب» { به ویژه جزء (۶) آن} و بند «ث» ماده ۱ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب ۱۳۹۱، به منظور بهره‌گیری بهتر از ظرفیت‌های مدیریتی در سطوح مختلف، توانمندسازی مدیران با عهده‌داری سمت‌های مدیریتی مکمل یکدیگر و فراهم کردن فرصت‌های رشد و پویایی برای همه کارکنان مستعد، بدین‌وسیله موارد زیر جهت اجرا از تاریخ یکم آبان‌ماه ۱۳۹۷ ابلاغ می‌شود:

۱- منظور از شرکت تابعه در این ابلاغیه، چهار شرکت اصلی و همه شرکت‌های دولتی فرعی و تابعه صنعت/وزارت نفت و شرکت‌های متعلق به صندوق‌های بازنشستگی و رفاه کارکنان صنعت نفت می‌باشد.

۲-مدت عهده‌داری هر یک از سمت‌های موضوع این ابلاغیه توسط یک فرد نباید از ۴ سال فراتر رود.

٣- افراد مشمول این ابلاغیه، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های تابعه، معاونان و مدیران ارشد این شرکت‎ها می‌باشند. (منظور همه سمت‌هایی است که خط گزارش‌دهی آن‌ها طبق نمودار سازمانی مستقیم به مدیرعامل شرکت است.) دیگر سمت‌های مشمول، طبق پیوستی که متعاقبا ابلاغ خواهد شد، مشخص می‌شود.

تبصره: فهرست پیوست این ابلاغیه باید توسط شورای اداری صنعت نفت تا تاریخ اول مهرماه ۱۳۹۷تهیه و ارائه شود.

۴- مدیران عامل شرکت‌های تابعه باید به ترتیبی برنامه‌ریزی و مدیریت نمایند که افراد شاغل در سمت‌های یاد شده در بند ۳ که تاریخ انتصاب‌شان تا یکم آبان‌ماه ۱۳۹۳ بوده تا تاریخ یکم آبان‌ماه ۱۳۹۷ به سمت‌های متناسب دیگری منصوب و جایگزینان ایشان حسب مورد، تا آن تاریخ تعیین و مشغول به کار شوند و پس از آن نیز نظارت نمایند که مدت تصدی یک سمت توسط یک فرد از ۴ سال فراتر نرود.

۵- ارتقا و جابه‌جایی افراد عهده‌دار سمت‎هایی که مشمول این ابلاغیه نمی‌باشند، کماکان طبق مقررات جاری صنعت نفت، تابع مصالح و تصمیم‌های مدیریتی خواهد بود.

۶- نظارت بر اجرای این ابلاغیه برعهده معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی خواهد بود.
يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب: 21593
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این بخشنامه شامل همه می شود بجز خود ایشان
Iran, Islamic Republic of
میخواستم ببینم چه واحدی نظارت براجرای یا عدم اجرا ی این دستورالعمل خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
واقعا شرم آور است خودشان 27 سال است که تصدی وزارت دارند.ایشان دست به هر چیزی می زنند می ترکانند و نابود می کنند.معلوم نیست چه در سر می پرورانند.این فرد آنقدر پیچیده عمل می کند که درک آن به سادگی میسر نمی باشد.
شاید هم می خواهندکاری کنند که چهار تا آدم درست و حسابی هم هست فراری دهد و کسانیکه به نفع ایشان از نمایندگان را بیاورند. بالاخره باید برای حفظ خود تعامل کنند.