۰

بازار جهاني نفت از تکاپو ايستاد

بازارهاي نفت روز سه شنبه را با احتياط آغاز کردند، زيرا بسياري از معامله گران در بازارهاي آسيايي تمايلي به خريد ندارند.
قیمت نفت - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، قيمت تحويل فوري نفت خام برنت درياي شمال در ساعت يک بامداد امروز به وقت گرينويچ در بازار لندن تنها با يک سنت کاهش نسبت به ديروز (دوشنبه) به 73 دلار و 74 سنت رسيد.

نفت خام وست تگزاس اينترمديت آمريکا نيز در ساعت ياد شده به بهاي 98 دلار و 93 سنت در هر بشکه معامله شد که نسبت به آخرين قيمت ديروز هشت سنت کاهش دارد.

معامله گران به رويترز گفتند: آنها در ساعات آغازين شروع معاملات در اروپا و آمريکا که معمولا نقدينگي و نوسان قيمت بيشتر است، معامله نمي کنند.

بسياري از کشورها از جمله متحدان آمريکا در اروپا و همچنين چين و هند با تحريم مجدد ايران مخالفند، اما دولت آمريکا مي گويد که مي خواهد حداکثر تعداد ممکن کشورهاي جهان، خريد نفت از ايران را متوقف کنند. 

يک مقام ارشد دولت آمريکا ديروز گفت: سياست ما اين است که حداکثر تعداد ممکن کشورهاي جهان در کوتاه ترين زمان ممکن، خريد نفت از ايران را به صفر برسانند تا درآمد ارزي ايران کاهش يابد.

دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا 18 ارديبهشت اعلام کرد که اين کشور از برجام خارج مي شود و به تعليق تحريم هاي هسته اي اين کشور عليه تهران ادامه نمي دهد. منبع : ایرنا
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 21659
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *