۰

ثبات قیمت نفت در آستانه انتشار آمار آمریکا

قیمت نفت روز چهارشنبه با وجود انتشار گزارشی که کاهش ذخایر نفت آمریکا را نشان داد، ثابت ماند.
قیمت نفت - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، بهای معاملات نفت برنت با ۴ سنت کاهش نسبت به روز گذشته، به ۷۴.۶۱ دلار در هر بشکه رسید .بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۱ سنت افزایش، به ۶۹.۲۸ دلار در هر بشکه رسید.

هر دو قیمت پایه در دو روز معامله گذشته افزایش داشته اند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: قیمت نفت در پی تحولات خیر پیرامون ایران افزایش یافته است.

دولت آمریکا روز سه شنبه تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به اجرا گذاشت که شامل ممنوعیت خرید دلار بود. تحریم‌ها علیه بخش نفت ایران نیز از نوامبر اجرا خواهد شد.

ایران سومین صادرکننده بزرگ عضو اوپک است که سه میلیون بشکه در روز نفت در ژوییه صادر کرد که معادل حدود سه درصد از تقاضای جهانی بود.

بازار نفت همچنین به بازار آمریکا چشم دوخته است. موسسه امریکن پترولیوم روز سه شنبه اعلام کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به سوم اوت، ۶ میلیون بشکه کاهش یافت. تحلیلگران در نظرسنجی پلاتس کاهش ذخایر نفت آمریکا به میزان ۳.۷ میلیون بشکه را پیش بینی کرده اند.

آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی بعدازظهر روز جاری منتشر می شود. این آژانس روز سه شنبه در دورنمای تولید سال ۲۰۱۸ بازنگری و اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا به ۱۰.۶۹ میلیون بشکه در روز می رسد که کمتر از برآورد قبلی ۱۰.۷۹ میلیون بشکه در روز است.

بر اساس گزارش رویترز، در بخش تقاضا، واردات نفت چین در ژوییه پس از کاهش در دو ماه پیش از آن، اندکی بهبود یافت و به ۸.۴۸ میلیون بشکه در روز رسید.منبیع : ایسنا
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۶
کد مطلب: 21677
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *