۰

آمار مصرف بنزین محرمانه شد

در حالی که بررسی های میدانی از ثبت رکوردهای جدید مصرف بنزین در روزهای جاری حکایت دارد، مراجع رسمی مربوطه حاضر به اعلام آمار مصرف نیستند.
بنزین - میز نفت
بنزین - میز نفت
به گزارش میز نفت ، آخرین آمار رسمی موجود از مصرف بنزین در ایران مربوط به پایان تیرماه است. سی و یکم تیرماه سال جاری با ثبت مصرف 121 میلیون و 800 هزار لیتر در یک شبانه روز رکورد جدیدی در تاریخ مصرف بنزین کشور ثبت شد.

میانگین مصرف بنزین در تیرماه سال جاری به رقم بی سابقه 91 میلیون و 700 هزار لیتر رسید. ثبت متوسط مصرف 31 روزه در مرز 92 میلیون لیتر در حالی رقم خورد که 4 ماه قبل از این تاریخ، میانگین مصرف بنزین کشور در مرز 80 میلیون لیتر بود.

در حال حاضر روزانه 95.5 میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شود. تولید روزانه 95.5 میلیون لیتر بنزین در ایران در حالی است که با بهره‌برداری از فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس و یک طرح توسعه‌ای در پالایشگاه لاوان، تولید روزانه بنزین کشور به بیش از 105 میلیون لیتر در روز می‌رسد.

چرا گزینه "تحریم بنزین" روی میز دشمنان ایران نیست؟

تنها موضوعی که می تواند خودکفایی در تولید بنزین را به چالش بکشد، رشد افسارگسیخته مصرف بنزین است و به نظر می رسد دولت باید هر چه سریعتر برای ساماندهی بخش مدیریت مصرف به منظور جلوگیری از ادامه روند مصرف افسارگسیخته بنزین، چاره اندیشی کند.

پیگیری خبرنگار تسنیم از مجموعه وزارت نفت، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای اطلاع از آمار مصرف بنزین در مردادماه و نیمه نخست شهریورماه بی نتیجه مانده و در حالی که بررسی های میدانی از ثبت رکوردهای جدید مصرف بنزین در روزهای جاری حکایت دارد، مراجع رسمی مربوطه حاضر به اعلام آمار مصرف نیستند.

بهتر است وزارت نفت به جای توقف اطلاع رسانی موثر و شفاف، برای بخش مدیریت تقاضا چاره اندیشی کند.منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب: 21855
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *