۰

پیش بینی بانک انگلیسی از قیمت

بانک بارکلیز پیش بینی خود از قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ را ۲۰ دلار افزایش داد و پیش بینی کرد متوسط قیمت هر بشکه نفت برنت در این سال به ۷۵ دلار برسد.
بارکلیز - میز نفت
بارکلیز - میز نفت
به گزارش میز نفت ، بر اساس گزارش بانک انگلیسی بارکلیز، قیمت نفت در طی چند سال آینده بسیار بالاتر از ارقامی خواهد بود که قبلا تصور می شد.

بانک بارکلیز، پیش بینی خود از قیمت نفت در طی سال های 2020 تا 2025 میلادی را در گزارش سالانه میان مدت خود به شکل قابل توجهی افزایش داده است. بر این اساس بارکلیز انتظار دارد قیمت متوسط هر بشکه نفت برنت در سال 2020 میلادی به 75 دلار برسد، در حالی که این رقم قبلا 55 دلار پیش بینی شده بود. همچنین پیش بینی شده که قیمت متوسط نفت برنت در سال 2025 میلادی به 80 دلار برسد در احالی که قبلا 70 دلار پیش بینی شده بود.

این بانک انگلیسی خاطر نشان کرده که وضعیت بازار کاملا متفاوت از زمان مشابه سال گذشته است که بارکلیز گزارش قبلی خود را منتشر کرد. شرکت های حفاری نفت شیل امریکا در حال انضباط بخشیدن به هزینه های سرمایه ای خود هستند که می تواند منجر به کاهش سطح تولید آنها شود. اوپک و روسیه نیز نشان داده اند که قصد دارند در میان مدت بازار نفت را مدیریت کنند و این نیز می تواند در سال های آینده موجب کاهش عرضه نفت شود.

به علاوه، دولت آمریکا تحریم های گزنده ای را علیه صادرات نفت ایران و حتی ونزوئلا اعلام کرده که می تواند به معنای حذف روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت از بازار جهانی باشد. در نهایت اینکه «چند تولید کننده کلیدی عضو اوپک در معرض ریسک تبدیل شدن به دولت های فرومانده قرار دارند» که قادر به تامین امنیت و ثبات لازم برای تداوم تولید نفت نیستند.

اما این بدان معنا نیست که جهان با کمبود عرضه نفت مواجه خواهد شد. «اما ما انتظار داریم که نفت بالای 80 دلار در دهه آینده میلادی به یک عرف معمول تبدیل شود»

بانک بارکلیز همچنین انتظار دارد میزان استفاده از خودروهای برقی در جهان همچنان گسترش یابد و تا سال 2025 میلادی به 55 میلیون خودرو برسد که موجب کاهش حدود یک میلیون بشکه ای تقاضا برای نفت خواهد شد. این بانک همچنین خاطرنشان کرده که تقاضا برای بنزین در جهان تا سال 2030 به اوج خود برسد.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
کد مطلب: 21868
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *