۰

گروگان‌گیری در تأسیسات یک میدان نفتی در بصره

منابع خبری در عراق از ورود معترضان اخلال‌گر عراقی به تأسیسات میدان نفتی «غرب قرنه» و اقدام آن‌ها به گروگان‌گیری خبر دادند.
میدان نفتی - میز نفت
میدان نفتی - میز نفت
به گزارش میز نفت ، خبرگزاری رویترز به نقل از برخی منابع از جمله پلیس بصره گزارش داد، معترضان به تأسیسات تصفیه آب میدان نفتی غرب قرنه وارد شده و دو تن از کارکنان آن را گروگان گرفتند.

این تأسیسات، آب مورد نیاز برای تزریق به چاه‌های نفتی در میدان غرب قرنه را تأمین می‌کند که در ۶۵ کیلومتری شمال‌غرب بصره واقع است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت روسی «لاک‌اویل» اعلام کرده که یک اخلال سه روزه در روند کار این میدان نفتی می‌تواند به تعطیلی کامل آن منجر شود.

همچنین گزارش شده است،‌ دو تظاهرکننده در جریان آتش زدن مقر عصائب اهل الحق کشته‌ شده‌اند. همچنین طی اعتراضات روز گذشته 18 تن نیز زخمی شده‌اند.

در پی این اتفاقات، دولت عراق در بغداد و بصره حالت فوق‌العاده اعلام کرد.

در راستای اجرای حالت فوق‌العاده تعداد زیادی نیروهای امنیتی و نظامی در تمامی‌ خیابان‌ها و محله‌های اصلی مستقر شدند. در حالی که تظاهرکنندگان هنوز در خیابان‌ها و کوچه‌های پرجمعیت حضور دارند.

حیدر العبادی‌، نخست وزیر عراق امروز شنبه یگان‌های امنیتی مسؤول حفاظت از موسسات و کنسولگری ایران در بصره را مامور انجام تحقیقات درباره اتفاقات اخیر کرد.

وزارت خارجه بحرین نیز از شهروندانش که در حال حاضر در عراق هستند خواسته فورا در پی اغتشاشات در استان بصره این کشور را ترک کنند.منبع : ایسنا
شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴
کد مطلب: 21872
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *