۰

اطلاعی که داده شد

منابع آگاه گفتند، چند پالایشگاه ژاپن به ایران اطلاع داده‌اند، به علت ریسک ناشی از تحریم‌های آمریکا در نظر دارند واردات نفت خام از ایران در ماه اکتبر را متوقف کنند.
نفتکش - میز نفت
نفتکش - میز نفت
به گزارش میز نفت ، به نوشته ژاپن تایمز به نقل از منابع آگاه، پالایشگاه‌های نفتی ایدمیتسو کوسان و هلدینگ انرژی کازمو ژاپن  به ایران اطلاع داده‌اند، به علت ریسک ناشی از تحریم‌های آمریکا در نظر دارند واردات نفت خام از این کشور در ماه اکتبر را متوقف کنند.

پالایشگاه هلدینگ جی ایکس تی جی و شرکت فوجی اویل که به شدت به نفت ایران متکی هستند، نیز تصمیم گرفته‌اند، واردات نفت از این کشور را به صورت موقت به حالت تعلیق دربیاورند.

شرکت‌های ژاپنی قصد دارند، پس از رصد دقیق مذاکرات دولت آمریکا و ژاپن، تصمیم بگیرند برای واردات مانوامبر چه کاری انجام دهند.

به گفته منابع آگاه، ژاپن از آمریکا خواسته تا به شرکت‌هایش معافیت از تحریم‌های ایران را بدهد. با توجه به اینکه در مذاکرات دو دولت پیشرفت اندکی حاصل شده، با این حال، پالایشگاه های داخلی ادامه واردات نفت ایران را بسیار با ریسک می بینند.

صادرات نفت ایران به ژاپن در سال 2017 حدود 5.5 درصد کل خرید نفت این کشور را به خود اختصاص داده است. اگر این سهم ایران با نفت عربستان و دیگران جایگزین شود، توقف واردات نفت از ایران، هیچ تاثیری بر تامین نفت ژاپن نخواهد گذاشت.

اما نفت ایران به نسبت ارزان است (و با جایگزینی آن) پالایشگاه‌ها با افزایش در هزینه‌های خرید مواجه خواهند که احتمال این امر موجب افزایش قیمت بنزین در این کشور خواهد شد.منبع : فارس
يکشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب: 21891
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *