۰

قیمت نفت افزایش یافت

توقف فعالیت های حفاری در آمریکا سبب شد تا قیمت های نفت صبح امروز(دوشنبه) در بازارهای جهانی افزایش یابد.
قیمت نفت - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، نزدیک شدن زمان اعمال تحریم آمریکا علیه صادرات نفت کشورمان نیز در بالا رفتن قیمت صبح امروز نفت موثر بود. 
قیمت نفت خام غرب تگزاس در معاملات آتی بازار نایمکس آمریکا در ساعت 01:50 بامداد امروز به وقت گرینویچ با 21 سنت افزایش نست به آخرین قیمت جمعه گذشته به 67 دلار و 96 سنت در هر بشکه رسید.

نفت خام برنت دریای شمال نیز در ساعت یاد شده در معاملات آتی بازار لندن به بهای 77 دلار و 13 سنت در هر بشکه معامله شد که نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته، 30 سنت افزایش داشت. 
طبق گزارش شرکت بین المللی بیکر هیوز آمریکا، تعداد دکل های فعال حفاری شرکت های نفتی این کشور در هفته گذشته با 2 واحد کاهش به 860 دکل رسیده است. 

تعداد دکل های حفاری آمریکا که در سال 2015 یک کاهش چشمگیر و در سال 2016 یک روند صعودی را ثبت کرده بود، از ماه مه 2018 (اواسط اردیبهشت امسال) تغییر محسوسی پیدا نکرده است.
توقف فعالیت های حفاری در آمریکا و کاهش صادرات نفت ایران، دورنمای بازار این کالای استراتژیک را دچار کسری عرضه نشان می دهد.

«ادوارد بل» تحلیلگر بانک «ان بی دی» امارات متحده عربی به رویترز گفت: سرمایه گذاران بار دیگر به افزایش قیمت نفت در آینده خوشبین شده اند. 


منبع : ایرنا
دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب: 21903
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *