۰

​تشدید نگرانی تجار از تبعات تحریم نفتی ایران

در طی هفته های اخیر نگرانی تجار نفتی در مورد تبعات احتمالی تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و تاثیر آن بر میزان نفت موجود در بازار در پایان سال افزایش یافته است.
تحریم - میز نفت
تحریم - میز نفت
به گزارش میز نفت ، در طی هفته های اخیر نگرانی تجار نفتی در مورد تبعات احتمالی تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و تاثیر آن بر میزان نفت موجود در بازار در پایان سال افزایش یافته است.

رشد سریع مصرف، محدودیت تولید اوپک و متحدانش و همچنین اختلالات پیش بینی نشده در تولید نفت ونزوئلا و برخی کشورهای آفریقایی همگی به کاهش مازاد ذخایر نفت خام جهان کمک کرده است. تصمیم آمریکا مبنی بر تحریم صادرات نفت ایران از اوایل نوامبر، چشم انداز عرضه نفت در اواخر سال جاری را با نگرانی هایی مواجه کرده است.

تجار در هفته های اخیر بیش از گذشته نگران دسترسی به نفت در اواخر امسال شده اند و این مسئله خود را در افزایش قیمت نفت تحویل فوری نشان داده است.

تجار در حال حاضر بیش از آنکه نگران کاهش رشد اقتصادی جهانی و آسیب دیدن رشد مصرف نفت باشند، نگران کمبود نفت موجود در بازار در نتیجه تحریم ها و کند شدن فعالیت های حفاری در آمریکا هستند.

اگر وضعیت انگونه که تجار پیش بینی می کنند پیش برود، کاخ سفید با رشد قیمت های نفت که تلاش بسیاری برای اجتناب از آن انجام داده مواجه خواهد شد.افزایش قیمت نفت بعد از انتخابات میان دوره ای کنگره در 6 نوامبر اهمیت چندانی نخواهد داشت، اما ممکن است این رشد قیمت در هر زمانی نامطلبو به نظر می رسد و کاخ سفید و عربستان را در معرض انتقادات زیادی از سیاستگذاری مناسب این دو کشور قرار خواهد داد.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب: 21936
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *