۰

صدور حکم متهم اصلی يک پرونده نفتي

عباس پوریانی از محکومیت متهم اصلی پرونده شرکت صنعتی دریایی ایران صدار به حبس طولانی مدت خبر داد.
صدور حکم متهم اصلی يک پرونده نفتي
به گزارش ميزنفت،عباس پوریانی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده شرکت صدرا در مجتمع قضایی ویژه امور اقتصادی اظهار کرد: یکی از پرونده‌های مهم و خاص که در مجتمع ویژه امور اقتصادی در دست رسیدگی است، پرونده شرکت صنعتی -دریایی ایران صدراست که اتهام متهمین خیانت در امانت و جعل و استفاده از سند مجعول است.

رئیس محاکم عمومی و انقلاب تهران ارزش ریالی این پرونده را 15 میلیون و 806 هزار یورو عنوان کرد و گفت: دادگاه در ارتباط با متهمین این پرونده، مبادرت به صدور رأی کرده و متهمان را به حبس‌های طولانی مدت محکوم کرده است. طبیعی است که حکم صادره، قطعی نیست و در صورت اعتراض، قابلیت تجدیدنظر در محاکم تجدیدنظر استان تهران را دارد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده اظهار کرد: پرونده‌هایی که به مجتمع ویژه امور اقتصادی ارسال می‌شود، انصافاً پرونده‌های حجیم و بزرگی است و یک جلد یا دو جلد نیست بلکه پرونده‌هایی هستند که 300 یا 350 جلد دارند. قطعاً رسیدگی به این دست پرونده‌ها زمان‌بر است به خصوص اینکه اگر نیاز به تحقیقات داشته باشد.

پوریانی افزود: از جمله این پرونده‌ها، پرونده دکل نفتی است که اتهاماتی همچون خیانت در امانت، تحصیل مال از طریق نامشروع و سوءاستفاده از اموال شرکت نسبت به متهمین مطرح است و تا کنون نیز 10 جلسه رسیدگی برگزار شده اما طبق صحبت‌هایی که با رئیس شعبه صورت گرفته، بخش کوچکی از کار باقی مانده و فکر می‌کنم در آینده نزدیک دادگاه بتواند رای صادر کند.
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب: 22017
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *