۰

زنگنه: اوپک هیچ ضمانت اجرایی و عملی ندارد!

وزیر نفت تاکید کرد: اوپک هیچ سازوکار و ضمانت اجرایی و عملی ندارد ولی به نظر من الان تقریبا کسی توانی برای افزایش تولید ندارد و اگر هم حرف می‌زنند به قول ایرانی‌ها برای خودش می‌گوید.
زنگنه: اوپک هیچ ضمانت اجرایی و عملی ندارد!
به گزارش ميزنفت به نقل از ایلنا، بیژن نامدار زنگنه ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: آقای ترامپ، اوپک را متهم به آنچه کرده که خودش آن را که ایجاد کرده است و باعث بالا رفتن قیمت نفت و بی‌ثباتی در بازار است، در حالی که اوپک به نظر من تمامی ظرفیت و توان خود را بکار گرفته است.

وی با بیان اینکه به قول ایرانی‌ها نمی‌شود هم خدا را خواست و هم خرما، اظهار داشت: آقای ترامپ تلاش می‌کند صادرات نفت ایران را به صورت جدی کاهش دهد و هم می‌خواهد قیمت نفت بالا نرود. این دو، باهم نمی‌شود. ترامپ اگر می‌خواهد قیمت نفت بالا نرود و بازار بی‌ثبات نشود، دست از دخالت‌های بی‌جا و تنش‌زا در خاورمیانه بردارد و مانع تولید و صادرات نفت ایران نشود.

وزیر نفت ادامه داد: دیشب ماکرون در سخنرانی خود در سازمان ملل گفت متهم اصلی افزایش قیمت نفت و عامل اصلی بی‌ثباتی در بازار انرژی، ترامپ و سیاست‌های اخلالگرایانه اوست.

زنگنه درباره تصمیم ۴+۱ در مورد صادرات نفت ایران تصریح کرد: باید دو طرف این مساله را عملیاتی کنند ولی از نظر من آنها اراده سیاسی برای این کار دارند. من فکر می‌کنم این کار می‌شود و برداشتم این است که اروپایی‌ها جدی هستند.

وی درباره ضمانت اخیر اوپک به عدم تخطی برخی کشورها از تصمیماتش خاطرنشان کرد: اوپک هیچ سازوکار و ضمانت اجرایی و عملی ندارد ولی به نظر من الان تقریبا کسی توانی برای افزایش تولید ندارد و اگر هم حرف می‌زنند به قول ایرانی‌ها برای خودشان می‌گویند.

وزیر نفت افزود: ما نسبت به تصمیمات نفتی روس‌ها اعتراضی نکردیم.
 
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب: 22031
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *