۰
۴

کاردر از رفتن خود گفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه "تولید نفت با همه توان ادامه دارد"، گفت: ایران هیچ برنامه‌ای برای کاهش تولید نفت ندارد.
کاردر از رفتن خود گفت
به گزارش ميزنفت به نقل از تسنیم، علی کاردر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت ملی نفت ایران به همه درآمدهای نفتی خود دسترسی دارد و حتی امسال با افزایش درآمدهای حاصل از فروش نفت خام نیز روبه‌رو بوده‌ایم.

وی با تاکید بر این که به راحتی پول حاصل از فروش محموله‌های صادراتی نفت خام را وصول می‌کنیم، ادامه داد: تلاش‌هایی که وزارت امور خارجه برای حصول توافق با اتحادیه اروپا در دستور کار دارد به‌منظور دستیابی به راه‌حل‌ها و طرح‌های مختلف برای اجرا در شرایط گوناگون است.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: پرداخت پول نفت از سوی هند به صورت روپیه هنوز قطعی نشده است.

کاردر در پاسخ به پرسشی درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی که پیش روی شرکت ملی نفت ایران قرار دارد، گفت: اکنون در حال مذاکره هستیم و احتمال می‌رود قرارداد بعدی در این قالب با کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های روس امضا شود.

وی درباره بیمه محموله‌های نفتی نیز عنوان کرد: هم‌اکنون خودمان این فرآیند را به‌طور کامل انجام می‌دهیم و ریسک آن را هم پذیرفته‌ایم.

معاون وزیر نفت از مذاکرات با هندی‌ها برای توسعه میدان گازی فرزاد بی نیز خبر داد و با اشاره به قراردادی که امروز برای ساخت مخازن ذخیره‌سازی نفت در بندر جاسک امضا شد، گفت: این قرارداد با هدف ایجاد 10 میلیون بشکه ظرفیت ذخیره‌سازی در قالب روش ساخت، بهره‌‌برداری و واگذاری (BOT) امضا شد و پس از تکمیل و تحویل مخازن، حتی اگر نفت خامی در این مخازن ذخیره نشود، شرکت ملی نفت ایران اجاره آن را پرداخت می‌کند، الگوی مشابهی را نیز در مخازن گناوه داشتیم که در قرارداد جاری نیز به همان شکل عمل می‌شود.

کاردر با اشاره به امضای قراردادهای ساخت لوله 42 اینچی انتقال نفت خام گوره به جاسک ادامه داد: ساخت ورق خاصی (NACE) در این قراردادها مدنظر است که امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده شاهد ساخت و بومی‌سازی این ورق در کشور باشیم.

وی هدف اصلی از توسعه منطقه مکران را متنوع‌سازی نقاط صادراتی نفت خام در کشور عنوان کرد و درباره قراردادهای نگهداشت و افزایش تولید نفت تصریح کرد: این قراردادها در حال پیگیری است و تاکنون تعدادی از مناقصه‌های آن برگزار شده است که در آینده‌ای نزدیک به‌طور کامل اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پاسخ به پرسشی درباره گزینه آینده مدیریت شرکت ملی نفت ایران نیز گفت: چند گزینه در این زمینه مطرح و در حال بررسی است.

کاردر همچنین در پاسخ به پرسشی درباره انتخاب مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: هنوز گزینه قطعی مدیرعاملی این شرکت مشخص نشده است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه مدیریت سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت ایران از ساختار شرکت ملی نفت حذف نشده، گفت: تداوم فعالیت چهار معاونت در ساختار شرکت ملی نفت ایران از سوی مشاوری بین‌المللی در حال بررسی است و نتایج آن هنوز قطعی نشده است.
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹
کد مطلب: 22059
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


محسن
Iran, Islamic Republic of
قرارداد این مخازن در راستای مجبور کردن وزیر بعدی به ادامه انجام طرح غیر علمی وغیر فنی انتقال نفت و ساخت پایانه و پالایشگاه در منطقه جاسک ومکران اجرا شده است. با این کار شرکت نفت یا مجبور به پرداخت غرامت شده و یا مجبور به عملی کردن طرح شاگرد وزیر و یا همان مدیر جوان پالایش و پخش می شود
محسن
Iran, Islamic Republic of
نفت گوره همان نفت صادراتی و شیرین (spec) است که به تحمیل وزیر نفت ، ترش و اجبار به خرید ورق از چینی ها انجام شد خوشبختانه با برکات تحریم ، وزیر ناچار به رویکرد خرید داخل گردید و بهتر است آقای کاردر این اجبار را به عنوان سیاست شرکت نفت و حمایت از تولید داخل جا نزند.
Iran, Islamic Republic of
خود زنگنه باید برکنار شود
صلاح الدین
Iran, Islamic Republic of
با سلام و عرض ادب.
دوست عزیزی که می فرمائید خود زنگنه باید برکنار شود و یا در کل این سایت از رفتن مدیران نفتی بازنشسته بسیار خوشحال استقبال می نمایند. باید عرض کنم در عمل و تجربه حاصل شده در طول ریاست جمهوری قبلی نتایجی بسیار تاسف بار در مدیریت عالی - میانی کل صنعت نفت حاصل گردید. متاسفانه نیمه دیگر سکه را نمی بینید ویا با اهداف سیاسی پیگری می نمائید. دوستان ، هموطنان عزیز اگر غرض شکوفایی و سودآوری باشد الزاما باید به تجربه و تخصص و تعهد بها داد.نه فقط به یکی از این سه مهم. متاسفانه در طول 40 سال گذشته در انتصابات فقط به پیشنهادات خارج از محیط و اجبار به انتصاب اشخاص توجه شد و این مشکلات حاصل آن رویکرد هست. کافیست به تاریخچه انتصابات شرکت ملی نفت از بدو تاسیس و دوران شکوفایی آن تا بحال مطالعه نمائید متوجه عرایضم خواهید شد. بخصوص به مدت زمان مدیریت دکتر اقبال مرحوم. در پایان عرض کنم با اشرافی که دارم متاسفانه کاملا نتایج رفتن آقای کاردر ملموس و قابل تشخیص است.