۰
۸
حقوق ارزي براي کار در تهران

حقوق 800 ميليون توماني شاگرد وزير نفت

در حالي که سقف حقوق مديران صنعت نفت طبق بخشنامه وزير نفت، 21 ميليون تومان است يکي از مديران فعلي صنعت نفت، ماهانه حدود 200 ميليون تومان حقوق دريافت مي‌کند.
حقوق 800 ميليون توماني شاگرد وزير نفت
به گزارش ميزنفت، علي اکبر پورابراهيمي، متولد 1366 از شاگردان دانشگاهي وزير نفت است که با وي به نفت آمد و بدون يک روز تجربه مديريتي و حتي کارشناسي در تاريخ 21 خرداد 1397 به مديريت شرکت نيکو منصوب شد. شرکت نيکو که بازوي بين‌المللي شرکت ملي نفت محسوب مي‌شود دفتر مرکزي‌اش در لوزان سوئيس است و نقش مهمي در دور زدن تحريم‌ها ايفا مي‌کند.

نيکو در دولت دهم، نقش کم نظيري را در دور زدن تحريم‌ها، انتقال پول و تامين نيازهاي اساسي کشور در بخش دارو و کالاهاي اساسي ايفا کرد و به نظر مي‌رسيد در شرايط امروز، ياري دهنده اقتصاد کشور باشد ولي وزير نفت با انتصاب شاگرد خود به مديريت اين شرکت، تقريبا اين شرکت را خلع سلاح کرد.
طبق رسم رايج در شرکت ملي نفت، حقوق اعضای هيئت مدیره و مدیران و کارکنان نیکو در زمان دولت اصلاحات به تصویب هبات مدبره نیکو و مجمع عمومی هیات مدیره شرکت نفت به ریاست وزیر وقت  نفت وقت- بيژن زنگنه - رسیده و توسط مدیرعامل وقت شرکت ملي نفت نيز ابلاغ شد.

حقوق اعضای هيئت مدیره و مدیرعامل شامل 8 هزار فرانک حقوق، 2 هزار فرانک اضافه کار و بین 4500 تا 5 هزار فرانک اجاره منزل- بر اساس قراردادی که خود شرکت نیکو منعقد می کند- است؛ اجاره محل سکونت توسط خود شرکت نیکو به صاحب ملک پرداخت می شود و خود مدیرعامل یا کارکنان در این حوزه ارتباطی با مبلغ اجاره خانه ندارند لذا جمع حقوق پرداحتی با اجاره خانه، بین 15تا 16 هزار فرانک است.

فلسفه چنين حقوقي بدان علت است که مديرعامل شرکت نيکو در لوزان ساکن بود و اين حقوق با توجه به هزينه‌هاي زندگي در اين شهر تعيين شده بود اما مديرعامل جديد شرکت نيکو، همين حقوق را براي زندگي در تهران دريافت مي‌کند. مديرعامل بسيار جوان شرکت نيکو طي اين 4 ماه مديريت خود که تنها هفت روز در لوزان بوده است، حدود 60 هزار فرانک حقوق دريافت کرده است که با توجه به نرخ چند ماه اخير فرانک سوئيس در بازار تهران، بيش از 800 ميليون تومان دريافتي داشته است!

800 ميليون تومان حقوق در شرايطي به وي پرداخت شده است که سقف حقوق مديران صنعت نفت با سال‌ها سابقه کار20 ميليون تومان است و نيروهاي عملياتي حاضر در سکوها و بيابان‌ها، اغلب کمتر از 3 ميليون تومان دريافتي دارند. پور ابراهيم بدون آنکه تجريه‌اي در حوزه نفت داشته باشد، براي کاري که انجام نمي‌دهد 800 ميليون تومان حقوق دريافت کرده است يعني 10 برابر مدير ارشد امروز صنعت نفت که 30 سال سابقه کار دارد.

اين در حالي است که مديران اسبق نيکو، همگي از چهره‌هاي شاخص نفتي بودند که با بيش از 25 سال سابقه نفتي در سطوح بالاي مديريتي و بين‌المللي اين سمت را بر عهده داشتند! پرداخت چنين حقوق نجومي به مديرعامل 31 ساله نيکو، نشان مي‌دهد وزارت نفت بي تفاوت به آنچه که بايد به آن حساس باشد، به پرداخت حقوق‌هاي نجومي خود مشغول است.

دو روز پيش هم فيش حقوقي مديرعامل شرکت ملي نفت منتشر شد که نشان مي‌داد وي بيش از 150 ميليون تومان حقوق ناخالص داشته است که با سکوت محض وزارت نفت مواجه شد.
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 22157
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


نفتي
Iran, Islamic Republic of
كجايند مردان بي ادعا كجايند
Iran, Islamic Republic of
اگر این خبر درست باشد بنده بعنوان کارمند وزارت نفت با مدرک تحصیلی فوق لیسانس و ۲۷ سال سابقه کار در مناطق عملیاتی جنوب شاکی زنگنه هستم .
کارمند رسمی
Iran, Islamic Republic of
خب که چی؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
این روزها روزهای استاد و شاگردی است .شیخ الوزرا بیشتر نیاز به مرید دارد نه مدیر.
نفتی
Iran, Islamic Republic of
واقعیت اینه که اینها یکی از صدها تخلفاتی که در صنعت نفت اتفاق میوفته بطوریکه در هلدینگ خلیج فارس وضعیت بسیار بدتره در این هلدینگ ربیعی کسانی رو به هلدینگ اورده که حقوق قبلی اونها به ندرت به پنج میلیون می رسیده ولی الان بیست و دو میلیون حقوق می گیرند ماهانه نزدیکه به پنج تا هفت میلیون کارانه می گیرند و ضمنا تمام مزایای کارکنان نفت مثل نفت کارت و سفر کارت و غیره با رقمهای بالای پنج میلیون تومان برای آقایان شارژ شده و تمام بخشنامه های وزارتخانه را مبنی بر سقف حقوق رو نادیده می گیرند واقعا باید به کجا از این وضعیت شکایت برد ..
امیر
Iran, Islamic Republic of
من متوجه نمی شوم چرا رسانه می گویند "زنگنه" !!!
زنگنه ای وجود ندارد. جوانکی بنام ختلان ( ختلان منطقه خارج از ایران است از نواحی تاجیکستان) و چند کودک دیگر در راس وزارت نفت بازی کودکانه ای را پی می گیرند.
وقتی "میرزا رضا کرمانی" را غرق در غل و زنجیر پیش شاه تیر خورده بردند, همه کاسه لیسان که دو طرف فرش همایونی ایستاده بودند زیر لب با چشم غره به میرزا می گفتند : میرزا سلام کن. میرزا سلام کن. .... و میرزا با تعجب مثل کسی که چیزی نمی بیند می گفت : به کی سلام کنم!؟
کدام وزیر !؟ کدام زنگنه!؟ کدام .... !؟
کارمند
Iran, Islamic Republic of
این خبرها اگر و اما ندارند و عین واقعیت های امروز سیستم اداری ماست.فساد در سیستم های اداری ما بیداد میکنند و جالبه که سازمان حراست همایش ارتقا سلامت اداری و مبارزه با فساد برگزار میکنه.از همه بدتر این که قبح این فسادها از بین رفته و نهادهای نظارتی هم هیچ عکس العملی ندارند. آیا جرم این آقایان از جرم سلطان سکه کمتر است؟؟؟؟؟ پس چرا کاری صورت نمیگیرد. آقای کاردر و پور ابراهیمی و امثالهم بدانند که بسیاری از جوانان مستعد و تحصیل کرده این مملکت حتی پول شارژ سیم کارت خودشان را ندارندچه برسد به هزینه های ازدواج و زندگی عادی... و نتیجه این بی عدالتی چیزی نیست جز فقر و فحشا و خودکشی و سرقت و هزاران هزار آسیب اجتماعی غیر قابل جبران
Iran, Islamic Republic of
واقعا آدم گریه اش می گیره بیش از هفتاد درصد مردم تو حداقل های زندگی مانده اند ویک عده اینطوری در حال غارت کردن هستند پس این نهادهای نظارتی عریض طویل کجا هستند که این شارلاتانها اینطوری دارند بیت المال غارت می کنند !!!!!!!