۱

سخت تر شدن رهگيري نفتکش‌هاي ايراني

با توجه به اینکه نفتکش‌های حامل نفت ایران پس از بارگیری سیستم‌های ناوبری خود را خاموش می‌کنند، نه‌تنها ارزیابی میزان صادرات نفت ایران سخت‌تر می‌شود بلکه تأثیرگذاری تحریم‌های آمریکا را نیز در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد.
نفتکش - میز نفت
نفتکش - میز نفت
به گزارش میز نفت ، خالد الفالح، وزیر نفت عربستان می‌گوید: هیچ کس نمی‌داند در پس اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران چقدر از صادرات نفت این کشور کاهش می‌یابد. 

درواقع آمارهای صادرات نفت ایران که برای بازارهای جهانی بسیار حیاتی است، به معمایی بدل شده است.   

منابع صنعت نفت می‌گویند با توجه به اینکه نفتکش‌های حامل نفت ایران پس از بارگیری سیستم‌های ناوبری خود را خاموش می‌کنند، نه‌تنها ارزیابی میزان صادرات نفت ایران سخت‌تر می‌شود بلکه تأثیرگذاری تحریم‌های آمریکا را نیز در هاله‌ای از ابهام قرار می‌دهد.   

در حالی که ترامپ در تلاش است تا با مجبور کردن کشورهایی نظیر عربستان به عرضه بیشتر نفت برای پایین آوردن قیمت‌ها، نبود اطلاعات کافی و شفافیت به چالشی جدی پیش روی این کشورها بدل شده است.   

کارشناسان نظرات گوناگونی درباره کاهش صادرات نفت ایران پس از تحریم‌ها ابراز کرده‌اند که نظرات آنها حدود یک میلیون بشکه در روز نوسان دارد که این مسئله معادل کل تقاضای ترکیه است و نبود آن می‌تواند قیمت نفت را به بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش دهد.  

یکی از اصلی‌ترین موانع کنونی برای ارزیابی میزان صادرات نفت ایران این است که نفتکش‌های حامل نفت ایران سیستم رهگیری خود را خاموش می‌کنند و همین امر شرایط را برای محاسبه دقیق صادرات نفت ایران دشوار کرده است. تاکنون شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفتکش در این زمینه واکنشی نشان نداده‌اند.منبع : فارس
سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب: 22198
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *