۰

افزایش ظرفیت خط لوله انتقال نفت عراق به ترکیه

اقلیم کردستان عراق خط لوله صادرات نفت خود را ارتقا می دهد تا ظرفیت تولید بیشتر در آینده از این منطقه و همچنین منطقه مورد نزاع کرکوک فراهم شود.
خط لوله انتقال نفت - میز نفت
خط لوله انتقال نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، اقلیم کردستان عراق خط لوله صادرات نفت خود را ارتقا می دهد تا ظرفیت تولید بیشتر در آینده از این منطقه و همچنین منطقه مورد نزاع کرکوک فراهم شود. منطقه کرکوک تحت کنترل دولت مرکزی در بغداد است.
وزیر منابع طبیعی دولت منطقه ای کردستان در وب سایت خود گفت این دولت با نصب یک ایستگاه پمپ دیگر، خط لوله خود را تا بندر مدیترانه ای جیهان ترکیه پیش برده است. ظرفیت این مجموعه از 900 هزار بشکه در روز به یک میلیون بشکه افزایش یافته است.

اطلاعات کلیدی

_دولت منطقه‌ کردستان در حال حاضر بیش از 400 هزار بشکه در روز نفت خام صادر می کند.
_دولت منطقه کردستان اعلام کرد این ظرفیت اضافی امکان رشد بیشتر تولید را از میادین نفتی تولیدی کردستان فراهم می آورد و دولت فدرال می‌تواند از آن برای صادرات نفت کرکوک و مناطق اطرافش استفاده کند.
_ثامر غضبان، وزیر نفت جدید عراق هفته گذشته در اولین روز کاریش گفت بغداد تصمیم دارد مذاکرات با مقامات کرد را در مورد صادرات نفت از سر بگیرد.

بیشتر بدانید

_منطقه کرکوک در شمال عراق روزانه 230 هزار بشکه نفت برای پالایش محلی و تولید برق پمپ می‌کند و از زمانی که نیروهای عراقی پس از شکست داعش این منطقه را در اکتبر 2017 از کردهاگرفتند صادراتی نداشته است.
_انتقال محموله های نفتی کرکوک به ایران با کامیون، همزمان با تحریم های آمریکا سه هفته پیش متوقف شد.
_کرکوک از طریق این خط لوله تحت نظارت کردها نفت صادر می‌کرد تا اینکه نزاع بر سر پرداخت های نفتی بین دولت مرکزی و دولت منطقه کردستان این صادرات را متوقف کرد.

_عراق، دومین تولید کننده بزرگ نفت اوپک، بیشتر 4.69 میلیون بشکه نفت خود در روز را از میادین جنوب کشور تولید می کند و آن را از طریق بندر خلیج فارس به بصره می فرستد.


منبع : تسنیم
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب: 22276
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *