۰

برای انحلال اوپک نقشه‌ای نداریم

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: عربستان در تدارک انحلال اوپک نیست و بر این باور است که این گروه برای مدت طولانی همچنان بانک مرکزی جهانی برای نفت خواهد ماند.
اوپک - میز نفت
اوپک - میز نفت
به گزارش میز نفت ، وال استریت ژورنال روز جمعه به نقل از منابع آگاه خبر داده بود که مرکز مطالعات و تحقیقات نفت ملک عبدالله سرگرم مطالعه تاثیرات احتمالی انحلال اوپک بر بازارهای نفت است.

فالح گفت: این اندیشکده تنها تلاش می‌کند همه سناریوها را تحلیل کند و حکومت عربستان قصد حذف اوپک را ندارد.

وزیر انرژی عربستان سعودی همچنین گفت: اوپک و متحدانش قبول دارند تحلیل فنی نشان می‌دهد لازم است میزان عرضه در سال میلادی آینده حدود یک میلیون بشکه در روز نسبت به سطح اکتبر کاهش پیدا کند تا بازار متعادل شود.

وی در یک کنفرانس انرژی در ابوظبی گفت: تقاضا از سوی مشتریان عربستان سعودی در دسامبر بیش از نیم میلیون بشکه در روز نسبت به نوامبر کاهش خواهد یافت و این تفاهم نظر وجود دارد که اجازه ندهیم ذخایر نفت رشد کند.

بر اساس گزارش رویترز، خالد الفالح روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: میزان عرضه نفت آرامکوی عربستان سعودی به مشتریانش ۵۰۰ هزار بشکه در روز در دسامبر نسبت به نوامبر به دلیل تقاضای فصلی کمتر کاهش خواهد یافت که معادل کاهش حدود ۰.۵ درصد عرضه جهانی است.منبع : ایسنا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب: 22340
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *