۰

​ژاپن خرید نفت از ایران را متوقف می‌کند

با وجود اینکه به خاطر معافیت های آمریکا، پالایشگاه‌های ژاپن خرید نفت از ایران را از سر گرفته اند ولی احتمالا تا ماه مارس ۲۰۱۹ واردات از ایران را متوقف می‌کنند.
نفتکش - میز نفت
نفتکش - میز نفت
به گزارش میز نفت ، حتی با اینکه به خاطر معافیت های آمریکا، پالایشگاه‌های ژاپن خرید نفت از ایران را از سر گرفته اند ولی احتمالا تا ماه مارس 2019 واردات از ایران را متوقف می‌کنند، چون مطمئن نیستند معافیتشان پس از ماه مه تمدید خواهد شد یا نه .

ژاپن یکی از هشت مشتری نفت ایران بود که برای ادامه خرید نفت ایران یک معافیت 180 روزه پس از 5 نوامبر دریافت کرد. آمریکا در این روز تحریم‌ها علیه صنایع نفت،کشتیرانی، بانکداری و بیمه ایران را آغاز کرد .

هیروشیگ سگو، وزیر اقتصاد و بازرگانی ژاپن گفت بعد از اعلام معافیت ها، حالا پالایشگاه‌های ژاپن آماده می‌شوند واردات نفت از ایران را از سر بگیرند. ژاپن پس از اعلام تحریمها تمام واردات نفت از ایران را موقتا متوقف کرده بود .

به گفته بسیاری از منابع صنعتی، حتی اگر برخی پالایشگاه‌ها تصمیم بگیرند ماه آینده صادرات را آغاز کنند، احتمالا تنها بتوانند نفت ایران را در ژانویه و فوریه و شاید مارس بارگیری کنند. اول، پالایشگاه ها می خواهند تمام معاملات مربوط به ایران را تا آخر آوریل متوقف کنند. بعد می توانند از بیمه کشتیرانی دولتی ژاپن برای کالاهای ایرانی در آخر مارس، پس از انقضای پوشش بیمه ای فعلی استفاده کنند. به علاوه تا آن زمان آمریکا انتظار دارد مشتریان نفت ایران خرید خود را کاهش داده باشند و مشخص نیست هیچ کدام از این معافیت ها پس از این دوره شش ماهه تا آخر مه، تمدید می شوند یا نه .

احتمالاً یک پالایشگاه نفتی ژاپن در سال آینده نفت ایران را وارد میکند. به گزارش اس پی گلوبال پلتس، این پالایشگاه قصد دارد به زودی با شرکت ملی نفت ایران (نیوک) برای بارگیری های احتمالی صحبت کند و قبلاً هم با بانک برای آغاز دوباره واردات تماس گرفته اند .
تردید های بسیاری که در مورد معافیت ها و پوشش بیمه وجود دارد باعث شده پالایشگاههای ژاپن به دنبال تولید کننده های نفت جایگزین باشند .
قبل از وضع دوباره تحریم‌ها، واردات ژاپن از ایران به 164900 بشکه در روز بین ماه‌های ژانویه و سپتامبر می‌رسید که 5 درصد کل واردات نفت ژاپن بود .


منبع : تسنیم
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب: 22372
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *