۰
۶

زنگنه قانون را دور زد؟

وزیر نفت در حکمی مسعود کرباسیان را برای مدت ۲ سال به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت منصوب کرد.
بیژن زنگنه - میز نفت
بیژن زنگنه - میز نفت
به گزارش میز نفت ، بیژن زنگنه وزیر نفت با صدور حکمی مسعود کرباسیان را که شهریورماه سال جاری با رأی نمایندگان مجلس استیضاح شده و وزارت امور اقتصادی و دارایی را ترک کرده بود، به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد.

متن حکم بیژن زنگنه خطاب به کرباسیان به‌شرح زیر است:

«با توجه به این‌که در اجرای ماده 50 قانون اساسنامه شرکت ملی نفت ایران، اعضای هیئت مدیره این شرکت، جنابعالی را برای تصدی مدیریت عامل این شرکت پیشنهاد کرده‎اند، لذا با توجه به تعهد، تجارب و سوابق درخشان مدیریتی جنابعالی در سطوح عالی اجرایی و اقتصادی، بدین‌وسیله با استعانت از خداوند قادر متعال، به‌استناد اختیارات ناشی از ماده یادشده از اساسنامه شرکت و همچنین مجوز دریافتی، جنابعالی را برای مدت 2 سال به‌عنوان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و معاون وزیر نفت منصوب می‎کنم.

انتظار بر این است که در تعامل سازنده با هیئت مدیره محترم شرکت و با جلب مشارکت همکاران محترم شرکت، با اتکال به ذات اقدس الهی، در اجرای طرح‎ها و انجام فعالیت‎های بسیار مهمی که برعهده این شرکت به‌ویژه در شرایط تحریم‎های ظالمانه قرار دارد، موفق باشید».

زنگنه پیش از این نیز در حکمی، کرباسیان را به‌عنوان عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران منصوب کرده بود.

علی کاردر مدیرعامل سابق شرکت ملی نفت ایران به‌موجب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در سازمان‌های دولتی روز گذشته صندلی مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران را ترک کرده بود و اکنون با صدور حکم وزیر نفت، کرباسیان که خود نیز بازنشسته است، جای وی را گرفته و مشخص نیست وزیر نفت چطور یک بازنشسته را به‌جای معاون بازنشسته خود منصوب کرده است.منبع : تسنیم
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸
کد مطلب: 22395
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


علی
Iran, Islamic Republic of
من موندم اعضای هیات مدیره نفت کرباسیان را از کجا و چقدر میشناختن که او را به وزیر نفت معرفی کردن؟!
Iran, Islamic Republic of
اشتباه نمی کنید؟ بنظرم این آقای کرباسیان برادر کرباسیان وزیر است که سالها قبل عضو هیئت مدیره نفت بود
Iran, Islamic Republic of
اقای زنگنه نشون داده استاد دور زدن قانون هستند امید واریم یک سال بعد شرکت ملی نفت هم به سرنوشت اقتصاد کشور در دوره وزارت کرباسیان دچار نشود.
کارشناس نفت
Iran, Islamic Republic of
این اولین باری نیست که آقای زنگنه قانون را دور می زند . دور زدن قانون این مملکت یک کار عادی شده .مخصوصا برای وزیر نفت . آقای کرباسیان چه گلی به سر گمرک زد که وزیر شد وبعد از افتضاحی که برای وضع اقتصادی کشور و مردم پیش آوردند حالا باید بیاید نفت را هم از این ویرانه ویرانه تر کند. سازمان بازرسی کل کشور باید کاری کند تحت هیچ شرایطی و تحت هیج عنوان و قراردادی و از هر محلی بکارگیری بازنشستگان ممنوع شود . والا همه این حرفها نمایشی است برای این مردم بیچاره . که البته هست .
حسام الدین
Iran, Islamic Republic of
بکارگیری آقای کرباسیان با کسب مجوز رهبری امکان پذیر شده است. اینکه برخی از افراد در مواقعی که منافعشان تامین نمی شود، از رهبری هم جلو می زننند، موضوع جالبی است.
Iran, Islamic Republic of
اگر اخذ مجوز فرا قانونی درست است پس برای کاردر می گرفت که دو سال و اندی است سوار کار بوده و خم و چم کار دستش امده است اقای معزول وزارت اقتصاد تا بخواهد از نفت و کارش و شرکت های تحت پوشش ان سر در اورد دوسال مسئولیتش سر امده است !!!!!!!!!! و کار شرکت نفت با این همه مشکلات که دارد لنگ لنگ لنگ است این به ژنرال دارد چه بلایی سر نفتی ها و نفت کشور می اورد داد رسی نیست؟