۰

بازگشت قیمت نفت به کانال 80 دلاری

در حالی که احتمال کند شدن رشد تقاضا و تداوم رشد تولید آمریکا بر بازار سایه افکنده است، گمانه‌زنی‌ها در این باره که اوپک به‌زودی تولید نفت خود را کاهش خواهد داد موجب شد تا قیمت‌ها از ثبات نسبی برخوردار باشد.
قیمت نفت - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به گزارش میزنفت ، در حالی که احتمال کند شدن رشد تقاضا و تداوم رشد تولید آمریکا بر بازار سایه افکنده است، گمانه‌زنی‌ها در این باره که اوپک به‌منظور جلوگیری از ایجاد مازاد عرضه به‌زودی تولید نفت خود را کاهش خواهد داد موجب شد تا قیمت نفت امروز شاهد ثباتی نسبی باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با یک سنت افزایش به 57 دلار و 21 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز 4 سنت کاهش داشت و به 66 دلار و 75 سنت رسید.

اوپک و در رأس آن عربستان در تلاشند تا تولید نفت این سازمان و متحدانش به‌میزان یک تا 1.4 میلیون بشکه در روز کاهش یابد و عرضه نفت با روند کند شدن رشد تقاضا هماهنگ شود.

بانک بی‌ان‌پی پاریبا در یادداشتی نوشته: «پس از کاهش شدید قیمت نفت در ماه اکتبر و اوایل ماه نوامبر عوامل بنیادین حاکم بر بازار حکایت از ترمیم قیمت‌ها طی 6 ماه آینده دارد».

این بانک فرانسوی گفته این ترمیم قیمت به‌دلیل کاهش قابل توجه صادرات نفت ایران در نتیجه تحریم‌های آمریکا و ریسک اختلال در عرضه نفت کشورهایی نظیر ونزوئلا، لیبی و نیجریه رخ خواهد داد، «در عین حال، تولید کنندگان در حال بررسی کاهش عرضه نفت هستند و ما‌ انتظار داریم اوپک در نشست بعدی خود در 6 دسامبر به توافقی بر سر کاهش تولید دست یابد».

بی‌ان‌پی پاریبا پیش‌بینی کرده که قیمت نفت برنت تا قبل از پایان امسال به بالای 80 دلار برگردد. این بانک فرانسوی همچنین پیش‌بینی کرده که قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در سال آینده میلادی به‌ترتیب 76 و 69 دلار باشد.

منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶
کد مطلب: 22415
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *