۰

تولید نفت عربستان از ترس ترامپ رکورد زد

در حالی که ترامپ فشارها بر عربستان به منظور خودداری از توافق بر سر کاهش تولید نفت در نشست هفته آینده اوپک را افزایش داده است، تولید نفت ریاض در ماه نوامبر به رقمی بی سابقه رسید.
ترامپ و بن سلمان - میز نفت
ترامپ و بن سلمان - میز نفت
به گزارش میز نفت ، در حالی که ترامپ فشارها بر عربستان به منظور خودداری از توافق بر سر کاهش تولید نفت در نشست هفته آینده اوپک را افزایش داده است، تولید نفت ریاض در ماه نوامبر به رقمی بی سابقه رسید.

نشست اوپک در مورد کاهش احتمالی تولید چند روز پس از آن برگزار خواهد شد که رهبران بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان یعنی روسیه، عربستان و آمریکا برای شرکت در نشست گروه 20 به آرژانتین سفر می کنند.

عربستان در ماه ژوئن در پاسخ به درخواست های ترامپ موافقت کرده بود که برای پر کردن جای خالی نفت ایران در بازار تولید خود را افزایش دهد.

اما پس از آن که واشنگتن تحریم هایی‌کم اثرتر از حد انتظار علیه ایران به اجرا گذاشت، مقامات ریاض از این اقدام به خشم آمده و صحبت از کاهش مجدد تولید به میان آوردند.

یک منبع آگاه صنعتی گفته تولید نفت عربستان در ماه نوامبربه رقم بی سابقه 11.1 تا 11.3 میلیون بشکه در روز رسیده، هرچند که تا قبل از پایان یافتن کامل ماه نوامبر نمی توان رقم متوسط تولید ماهانه این کشور را برآورد کرد.

این رقم ها حدود نیم میلیون بشکه در روز نسبت به ماه اکتبر و بیش از یک میلیون بشکه در روز نسبت به اوایل سال 2018 افزایش نشان می دهد.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 22455
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *