۰

خسارت سانچی از چینی‌ها هم دریافت می‌شود

دبیر کارگروه بیمه اتکایی سندیکای بیمه‌گران ایران گفت: بخشی از بیمه بدنه شناور سانچی داخلی و بخشی هم خارجی بود که چون چینی‌ها مقصر حادثه بودند، دریافت این خسارت بازیافت هم دارد.
نفت‌کش سانچی - میز نفت
نفت‌کش سانچی - میز نفت
به گزارش میز نفت ، محسن قره‌خانی امروز (یکشنبه) در نشستی خبری در پاسخ به سوال درباره شرایط اخذ خسارت از بیمه‌های اتکایی که شناور سانچی را بیمه کرده بودند، اظهار کرد: درصدی از بیمه بدنه سانچی در ایران و درصدی هم در خارج از کشور فراهم شده بود که در اینجا چون کشتی چینی درصد زیادی در تصادف با سانچی مقصر بود این دریافت خسارت از آنجا هم بازیافت دارد.

او با بیان اینکه بانک مرکزی برای پرداخت بیمه‌های خارجی حواله ارزی صادر می‌کند، گفت: این ارز از سامانه نیما تامین می‌شود. در مورد دریافت خسارت سانچی هم خدمات دریافت این خسارت به صورت ارزی انجام خواهد شد.

دبیر کارگروه بیمه اتکایی سندیکای بیمه‌گران با تفکیک انواع پوشش‌های بیمه‌ای کشتی سانچی گفت: خسارت زیست محیطی قرار نیست به ما تعلق بگیرد، چراکه صرف تلاش برای خاموش کردن کشتی یا دفع آلودگی‌های زیست محیطی می‌شود که آن حادثه در دریا به وجود آورده است.

او در ادامه با مهم توصیف کردن حادثه سانچی در فضای بیمه‌ای جهانی ادامه داد: این کشتی به لحاظ بیمه مسئولیت در ایران بیمه نشده است، چراکه هزینه آن بسیار بالاست و به زودی کنوانسیون‌های دریایی به خاطر حادثه سانچی تغییر خواهد کرد.

قره‌خانی گفت: بخشی از بیمه بدنه این شناور در ایران بیمه شده است؛ هرچند چون کشتی چینی مقصر حادثه بوده از آن محل هم پوشش بیمه‌ای داریم.منبع : ایسنا
يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب: 22486
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *