۰

ایستادگی روسیه در مقابل نوسان قیمت نفت

بانک جهانی در گزارش اقتصادی روسیه اعلام کرد این کشور می‌تواند در برابر شوک‌های خارجی از جمله نوسان قیمت نفت ایستادگی کند.
نفت روسیه - میز نفت
نفت روسیه - میز نفت
به گزارش میز نفت ، در گزارش بانک جهانی آمده است که انتظار می‌رود میانگین قیمت هر بشکه نفت در سه سال آینده ۷۱ دلار باشد اما همچنان ابهامات قابل توجهی برای چنین پیش‌بینی وجود دارد.

طبق این گزارش، همان طور که آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرده است تقاضا ۱.۴ میلیون بشکه در روز رشد خواهد کرد، تقاضا برای نفت قوی خواهد ماند.

انتظار می‌رود نوسان شدیدی که صنعت نفت تجربه کرده است، ادامه پیدا کند اما با توجه به سطح بالای ذخایر بین‌المللی روسیه (۴۶۱ میلیارد دلار)، بدهی بین‌المللی اندک (معادل ۲۹ درصد تولید ناخالص داخلی) و پوشش واردات مطلوب (۱۵.۹ ماه) روسیه قادر خواهد بود شوکهای خارجی را جذب کند.

روسیه به نتیجه نشست روز پنج شنبه اوپک در وین چشم دوخته است. انتظار می‌رود اعضای اوپک در این دیدار با کاهش مجدد تولید نفت موافقت کنند. مشارکت یا عدم مشارکت روسیه با کاهش تولید، لحظه حساسی برای اوپک خواهد بود که زمانی بازار نفت را به تنهایی کنترل می‌کرد.

روسیه سیگنالهای مختلفی در خصوص موضع خود برای مشارکت در کاهش تولید ارسال کرده است. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه هفته گذشته گفته بود روشن است که روسیه با اوپک همکاری خواهد کرد اما به این موضوع که آیا این کشور به همراه اوپک تولید نفت خود را کاهش می‌دهد اشاره دقیقی نکرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آمار رسمی نشان داد تولید نفت روسیه از ۱۱.۴۱ میلیون بشکه در روز در اکتبر به ۱۱.۳۶۹ میلیون بشکه در روز در ماه میلادی گذشته کاهش یافته است.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 22523
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *