۰

ایران نفت خام خود در بازار آسیا را 1 دلار ارزان کرد

ایران قیمت رسمی فروش نفت سبک خود را در آسیا برای ماه ژانویه یک دلار ارزان کرد.
نفت ایران - میز نفت
نفت ایران - میز نفت
به گزارش میز نفت ، ایران قیمت رسمی فروش نفت سبک خود را برای خریداران آسیایی  30 سنت بالاتر از میانگین عمان/دبی برای ماه ژانویه قرار داده است یعنی یک دلار کمتر از ماه گذشته .
ایران قیمت فروش سه درجه دیگر از نفت خام خود را هم در آسیا پایین آورده است .

این کاهش قیمت ها همراه است با تنظیم قیمت نفت خام عربستان برای ماه ژانویه که قیمت نفت ایران را با پایین ترین تخفیف در بیش از یک دهه در برابر نفت عربستان برای سومین ماه پیاپی از نوامبر و آغاز تحریم ها علیه ایران نگه داشته است .

قیمت ماه ژانویه نفت سبک ایران 30سنت در هر بشکه ارزانتر از نفت سبک عربستان است. در حالی که نفت سنگین ایران 1.25 دلار در هر بشکه پایین تر از نفت متوسط عربستان فروخته میشود .

نفت فروزان ایران حدود 1.10 دلار در هر بشکه ارزانتر از نفت متوسط عربستان است .
صادرات نفت ایران به چین در ماه دسامبر دوباره احیا میشود. دو پالایشگاه دولتی چین، بزرگترین وارد کننده نفت جهان، از معافیت کشورشان از تحریم‌های آمریکا علیه ایران استفاده می‌کنند. خریداران ژاپنی و کره ای در حال آماده سازی برای از سرگیری بارگیری نفت ایران از ماه ژانویه هستند .

شرکت پتروشیمی هیندوستان هند پس از یک وقفه شش ماهه در ژانویه نفت ایران را میخرد .
این شرکت به همراه شرکت نفت ایندین و شرکت پترو کمیکال و پالایشگاه مانگالور کلا 9 میلیون بشکه در ماه ژانویه از ایران نفت خواهند خرید .

شرکت پتروشیمی فورموسای تایوان اعلام کرد که علی رغم دارا بودن معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، نفت ایران را نمی‌خرد چون هیچ سیستم پرداختی برای آن وجود ندارد .


منبع : تسنیم
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 22570
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *