۰

پتروناس مالزی در صنعت گاز عمان رخنه کرد

شرکت نفت و گاز دولتی پتروناس مالزی خرید ۱۰ درصد سهم در یک میدان گازی عمان از شرکت اکتشاف و تولید عمان را نهایی کرد.
پتروناس - میز نفت
پتروناس - میز نفت
به گزارش میز نفت ، پتروناس در بیانیه‌ای اعلام کرد این خرید از سوی شرکت PCOVL که زیرمجموعه پتروناس است با کامل شدن شرایط مبادله، انجام شده است.

شرکت PCOVL اکنون ۱۰ درصد در بلوک ۶۱ شرکت توسعه گاز ماکاریم که شرکت تابعه OOCEP است سهم دارد در حالی که سهم خود شرکت توسعه گاز ماکاریم ۳۰ درصد و شرکت BP Exploration که اپراتور این پروژه است، ۶۰ درصد است.

پتروناس اعلام کرده خرید سهم در بلوک ۶۱ گام مهمی در تحقق استراتژی رشد این شرکت در بخش بالادستی در این منطقه و در سطح جهانی است.

طبق اطلاعات منتشره در وب سایت شرکت BP، میدان خزان در بلوک ۶۱، یکی از بزرگترین منابع گاز غیرمرسوم خاورمیانه است و تولیدش را در اواخر سپتامبر سال ۲۰۱۷ آغاز کرد. این میدان در فاز اول توسعه، حدود یک میلیارد فوت مکعب گاز در روز و حدود ۳۵ هزار بشکه در روز میعانات در سال ۲۰۱۸ تولید کرده است.

بر اساس گزارش پلاتس، فاز دوم توسعه میدان گازی خزان در آوریل سال ۲۰۱۸ از سوی شرکت BP اعلام شد و انتظار می‌رود فاز دوم با نام خزیر فعالیتش را در سال ۲۰۲۱ آغاز کند و ۰.۵ میلیارد فوت مکعب در روز گاز و ۱۵ هزار بشکه در روز میعانات به تولید اضافه کند.منبع : ایسنا
دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب: 22715
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *