۰

نفت ارزان برای ایالت تگزاس آمریکا مشکل ساز شد

قیمت پایین نفت به زودی می‌تواند یک رکود گسترده در رشد مشاغل تگزاس آمریکا ایجاد کند .
قیمت نفت  - میز نفت
قیمت نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، بانک دالاس فدرال رزرو اعلام کرد قیمت پایین نفت بزودی می‌تواند یک رکود گسترده در رشد مشاغل تگزاس ایجاد کند .

در بحبوحه تولید بیش از نیاز بازار، افزایش تولید آمریکا و نگرانی از  رکود اقتصادی، قیمت نفت خام شاخص آمریکا دو هفته است زیر 50 دلار در هر بشکه مانده و نسبت به بالاترین قیمت ماهانه دو ماه پیش، 40 درصد ارزان شده است .

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت برخی تولیدکنندگان نفت در تگزاس را مجبور کرد هزینه هایشان را قبل از سال نو کاهش دهند. گرچه نرخ بیکاری این ایالت به کمترین حد در چند دهه اخیر رسیده، تاثیر قیمت پایین نفت به زودی فراتر از بخش انرژی خواهد بود .

فدرال رزرو دالاس هفته گذشته اعلام کرد بازار کار در تگزاس احتمالاً در ماه های پیش رو کساد می شود. اگر نفت همچنان حدود 50 دلار در هر بشکه بماند، رشد مشاغل در این ایالت رو به کندی می رود .
تگزاس بزرگترین ‌ایالت تولید کننده نفت آمریکا شاهد نرخ 3.7 درصد بیکاری در اکتبر و نوامبر بود که پایین‌ترین حد این ایالت از 1976 بوده است .

نشانه های اقتصادی در این ایالت حاکی از این است که در ماه‌های ابتدایی 2019 شرایط بدترمی‌شود .
وست تگزاس اینترمدیت در ماه‌های اخیر شناور بوده، چون در مقایسه با نفت برنت، شاخص جهانی نفت خام قیمت پایینتری داشت. نفت برنت در نوامبر 10 دلار در هر بشکه گرانتر از وست تگزاس بود. اخیراً این اختلاف قیمت به 6 دلار رسیده است. به همراه افزایش هزینه‌های امسال، جریان وست تگزاس اینترمدیت آمریکا به اروپا در این ماه به کمترین حد در 11 ماه گذشته رسید .


منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 22722
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *