۰

کاهش صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا

صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا در سال گذشته میلادی ۱۵ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد سالانه در حدود سه دهه گذشته رسید.
نفت ونزوئلا - میز نفت
نفت ونزوئلا - میز نفت
به گزارش میز نفت ، صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا در سال گذشته 15 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد سالانه در حدود سه دهه گذشته رسید. کاهش سریع تولید نفت و تحریم های مالی همچنان به فروش نفت ونزوئلا ضربه می زنند .

 ارقام اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد مقدار صادرات نفت خام به آمریکا توسط شرکت دولتی PDVSA‌ به 500013 بشکه  در روز کاهش یافته است، یعنی یک سوم کمتر از پنج سال گذشته و کمترین حد از 1989 تا حالا .

نبود سرمایه گذاری، سوءمدیریت و کارگران ناپایدار تولید نفت این کشور عضو اوپک را به پایین‌ترین حد در هفت دهه اخیر رسانده است. تولید ونزوئلا از ماه ژانویه تا نوامبر سال گذشته به 1.516 میلیون بشکه در روز سقوط کرد یعنی یک کاهش 27 درصدی در مقایسه با 2.072 میلیون بشکه در روزی که در 2017 تولید می شد. این ارقام توسط اوپک اعلام شده است. سایر تخمین‌ها ارقام کمتری را نشان می دهند .

ونزوئلا سعی دارد به قراردادهای نفتی خود متعهد بماند. این قرارداد ها شامل قراردادهای «نفت در ازای وام» با شرکت‌های روسی و چینی هم می شود .

آمریکا، بزرگترین مقصد صادرات نفت ونزوئلا، تحت تاثیر این کاهش صادرات قرار گرفته است مخصوصاً از زمان تحریم این کشور در سال 2017 توسط دونالد ترامپ. پس از آمریکا هند و چین مقاصد بعدی نفت ونزوئلا هستند .
بزرگترین دریافت‌کنندگان نفت خام ونزوئلا در سال گذشته میلادی عبارت بودند از : واحد پالایشگاهی PDVSA با 175873 بشکه در روز، ‌والرو انرژی با 166099 بشکه در روز و شرکت چورون با 83014 بشکه در روز.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: 22792
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *