۰

عربستان سهام یک پالایشگاه کره‌ای را می‌خرد

شرکت دولتی آرامکوی عربستان قصد دارد تا ۱.۶ میلیارد دلار برای خرید ۲۰ درصد از سهام یک پالایشگاه کره ای سرمایه گذاری کند و جای پای خود را در یکی از بزرگترین خریداران آسیایی نفت خام محکم سازد.
آرامکو - میز نفت
آرامکو - میز نفت
به گزارش میز نفت  ، شرکت دولتی آرامکوی عربستان قصد دارد تا 1.6 میلیارد دلار برای 20 درصد از سهام یک پالایشگاه کره ای، هیوندای اویلبنک، سرمایه گذاری کند و جای پای خود را در یکی از بزرگترین خریداران آسیایی نفت خام محکم سازد.

آرامکوی عربستان در حال حاضر بزرگترین سهامدار شرکت اس اویل ،پالایشگاه شماره 3 کره جنوبی است و 63.41 درصد سهام آن را در اختیار دارد. جدیدترین قرار داد به آرامکو کمک می‌کند فروش نفت خام به هیوندای اویلبنک را تقویت کند. این پالایشگاه کوچک ترین پالایشگاه کره از نظر ظرفیت است .

عربستان، بزرگترین تامین کننده نفت خام کره جنوبی است. کره  پنجمین وارد کننده بزرگ نفت است. طبق اطلاعات شرکت ملی نفت کره،این کشور در 2018، 323.17 میلیون بشکه  معادل روزانه 885408 بشکه نفت از عربستان وارد کرده است .
مدیر اجرایی شرکت آرامکو در نوامبر گفته بود که قصد دارد سهم بازار خود را در آسیا (چین، هند، مالزی و اندونزی) و آفریقا افزایش دهد .

آرامکوی عربستان اعلام کرد تصمیم دارد تا 19.9 درصد سهام هیوندای را از شرکت صنایع سنگین هیوندای خریداری کند. این شرکت اکنون 91/13 درصد سهام هیوندای اویلبنک را در اختیار دارد .

آرامکو بزرگترین تولید کننده نفت خام دنیا می‌خواهد سرمایه‌گذاری در پالایش نفت و مواد شیمیایی را افزایش دهد تا در شرایط کاهش تقاضای نفت، وابستگی خود را به این ماده خام کمتر کند .

هیوندای  اویلبنک که دارای ظرفیت پالایشگاهی 650 هزار بشکه در روز است در شهر جنوب غربی داوسن کره  قرار دارد و هدفش گسترش تجارت مواد شیمیایی است .

این پالایشگاه در ماه مه گذشته اعلام کرد قصد دارد یک کارخانه پتروشیمی 2.7 تریلیون وونی با شرکت لوته کمیکال کره‌جنوبی بسازد .

آرامکو ارزش هیوندای اویلبنک را 10 تریلیون وون یا 36 هزار وون برای هر سهم اعلام کرده است . یک منبع آشنا با این مسئله گفت که این شرکت قصد دارد یک تخفیف 10 درصدی برای آرامکو در نظر بگیرد .منبع : تسنیم
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: 22951
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *