۰

عقب‌گرد در پی رشد حفاری نفتی آمریکا

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر افزایش شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا که احتمال بالا رفتن بیشتر تولید این کشور را تقویت کرد و همچنین نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصاد چین، کاهش پیدا کرد.
تولید نفت - میز نفت
تولید نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۱۴ سنت یا ۰.۲ درصد کاهش، به ۶۱.۵۰ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۶ سنت یا ۰.۵ درصد کاهش، به ۵۳.۴۳ دلار در هر بشکه رسید.

به گفته معامله‌گران، تولید نفت آمریکا که سال گذشته به رکورد ۱۱.۹ میلیون بشکه در روز صعود کرد، قیمت نفت را با فشار کاهشی روبرو کرده است.

آمار شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شمار دکل‌های حفاری نفت فعال آمریکا هفته گذشته ۱۰ حلقه افزایش یافته و به ۸۶۲ حلقه رسید در حالی که هفته پیش از آن ۲۱ حلقه کاهش داشت.

بر اساس گزارش رویترز، علاوه بر عرضه نفت، مسئله مهم دیگر در سال میلادی جاری، دورنمای رشد تقاضا برای نفت است. مصرف نفت به طور پیوسته رو به رشد بوده و احتمالاً برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ به بالای ۱۰۰ میلیون بشکه در روز صعود خواهد کرد که تا حدود زیادی ناشی از رونق اقتصادی چین است.

با این‌همه کندی رشد اقتصادی این کشور در بحبوحه اختلافات تجاری میان واشنگتن و پکن، انتظارات در خصوص رشد تقاضا را تحت تأثیر قرار داده است. درآمد شرکت‌های صنعتی چین به دلیل کاهش قیمت‌ها و کندی فعالیت کارخانه، در دسامبر برای دومین ماه متوالی کاهش یافت.

چین تلاش می‌کند با اجرای تدابیر محرک مالی، این کندی رشد اقتصادی را مهار کند. اما این نگرانی وجود دارد که تدابیر مذکور تأثیر مطلوب را روی اقتصادی که زیر بار بدهی سنگین رفته است نداشته باشد و برخی از مخارج بزرگی که دولت چین متحمل شده است فایده چندانی نداشته باشند.منبع : ایسنا
دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱
کد مطلب: 22953
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *