۰

چین در ذخیره سازی رکورد زد

​ذخایر نفت چین تا پایان دسامبر ۶۵.۳۵ میلیون بشکه نسبت به نوامبر افزایش یافت و یک رکورد دیگر در افزایش ماهانه را به ثبت رساند و مجموع رشد ذخایر این کشور در سال ۲۰۱۸ را به ۳۲۸.۴۹ میلیون بشکه رساند.
چین در ذخیره سازی رکورد زد
به گزارش میز نفت به نقل از ایسنا، بر مبنای محاسباتی که "اس اند پی گلوبال پلاتس" با توجه به آمار رسمی داشته است، آخرین رکورد بالای افزایش ذخایر نفت چین، ۵۶.۲۹ میلیون بشکه مربوط به نوامبر سال ۲۰۱۸ بود.

با افزایش چشمگیر در دسامبر، ذخایر نفت چین به میزان ۳۲۸.۴۹ میلیون بشکه در مقایسه با اواخر دسامبر سال ۲۰۱۷ رشد کرده است.

این کشور آمار رسمی در خصوص ذخایر نفت خود را منتشر نمی‌کند و پلاتس رشد یا برداشت از ذخایر چین را با توجه به آمار تولید پالایشگاهی محاسبه می‌کند.

ذخایر نفت چین تحت تأثیر رشد ماهانه چشمگیر عرضه نفت، نسبت به نوامبر بالاتر رفت. مجموع عرضه نفت چین در دسامبر ۳.۳ درصد نسبت به نوامبر رشد کرد و به ۴۴۰.۴۳ میلیون بشکه رسید و بر مبنای سالانه ۲۱.۳ درصد رشد کرد که ناشی از واردات بالا بود. در این بین تولید داخلی نفت نسبت به نوامبر و همچنین در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۱۷، اندکی رشد کرد.

طبق آمار اداره کل گمرک چین، واردات نفت چین در دسامبر ۲.۷ درصد در مقایسه با نوامبر و ۳۰.۵ درصد در مقایسه با دسامبر سال ۲۰۱۷ رشد کرد و به رکورد ۳۲۰.۷۳ میلیون بشکه در دسامبر رسید.

آمار اداره ملی آمار نشان داد تولید پالایشگاه‌های چین در دسامبر که تقاضا برای محصولات نفتی محدود شد، تنها ۱.۴ درصد در مقایسه با نوامبر رشد کرد و به ۳۷۵.۰۸ میلیون بشکه رسید.

تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند روند رشد ذخایر نفت چین در سه ماهه اول امسال ادامه پیدا خواهد کرد و تداوم رشد ذخایر، تمایل به خرید در اوایل سال ۲۰۱۹ را کمتر می‌کند.

آمار پلاتس نشان داد نفت دریابرد که در ژانویه به چین رسید، ۰.۴۷ درصد در مقایسه با دسامبر کاهش داشت و ۹.۲۹ میلیون بشکه در روز بود و احتمالاً در فوریه نیز کمتر از ژانویه خواهد بود.

 
جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب: 22980
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *