۰

اکتشاف‌های جدید چینی

شرکت های ملی نفت چین پول بیشتری برای حفاری نفت و گاز در داخل کشور خرج می‌کنند و به بالاترین حد از ۲۰۱۶ تا حالا رسیده اند و هدفشان هم پاسخ به نیاز پکن برای تقویت امنیت انرژی داخلی است.
اکتشاف‌های جدید چینی
به گزارش میز نفت به نقل از رویترز، شرکت های ملی نفت چین پول بیشتری برای حفاری نفت و گاز در داخل کشور خرج می‌کنند و به بالاترین حد از 2016 تا حالا رسیده اند و هدفشان هم پاسخ به نیاز پکن برای تقویت امنیت انرژی داخلی است. 

در ادامه حوضه ها و مناطق اصلی  که غول های انرژی چین در حال افزایش حفاری و اکتشاف در آنها هستند را می‌شناسیم. بیشترین حفاری ها برای گاز طبیعی است.

ژینجیانگ  
شرکت ملی نفت چین، سی ان پی سی، در اواخر 2018 یک اکتشاف نفتی را  در ماهو در حوضه جانکار اعلام کرد که 400 میلیون تن نفت داشت. حدود 100 میلیون تن آن از نظر فنی قابل بازیافت خواهد بود . 
تولید سالانه ماهو  3 میلیون تن طی 3 سال خواهد بود که به 10 میلیون تن سالانه میدان ژینجیانگ اضافه می‌شود. 

ژانگجیو 1، یک جریان گاز طبیعی 330 هزار متر مکعبی و میعانات گازی 21.4 مترمکعبی را آزمایش کرد. این چاه در جنوب کانچه در حوضه تریم قرار دارد و بخشی از یک منطقه اکتشافی 5200 کیلومتر مربعی است .

سیچوان 
سی ان پی سی روزانه 225 هزار متر مکعب گاز از چاه اکتشافی یانگتال1 در استان سیجون استخراج می‌کند. این میدان بخشی از یک زمین 350 کیلو متر مربعی غنی از گاز است که حاوی لایه های سنگ های آتشفشانی است. 

تولید گاز از میدان قوانان در جنوب سیچوان به رکورد 20.11 میلیون مترمکعب در اواخر دسامبر رسید که از 12 میلیون متر مکعب ماه اکتبر بیشتر بود.

داگانگ  
جریان گاز زیادی از چهار چاه اکتشافی در داگانگ نزدیک پکن  وجود دارد. چاه یینکو2 در داگانگ تقریباً 180 هزار متر مکعب گاز و 234 هزارمترمکعب میعانات گازی در روز تولید می کند، در حالی که تولید روزانه واه یینک 74 هزار مترمکعب گاز و 318 هزار مترمکعب میعانات گازی است.

حوزه چانگ کینگ، اوردو 
سی ام پی سی طی دو دهه گذشته چانگ کینگ را در شمال حوضه اوردوس چین ساخت. تولید این چاه به رکورد 54/61 میلیون تن معادل های نفتی در 2018 رسید که 2.7 درصد از 2017 بیش تر بود. سی ان پی سی به دنبال حفر چاه های کم عمق تری در این منطقه است.

 هابل شیل 
یک واحد حفاری تحت کنترل وزارت زمین و منابع ، حفاری های اکتشافی در ساختارهای شیل در غرب استان هوبی مرکزی انجام داده است که می‌تواند بیش از 10 تریلیون متر مکعب ذخایر ژئولوژیکی را در خود نگه دارد. 

چاه های دریایی 
در دسامبر 2017 یک چاه اکتشافی بوژونگ در دریای بوهایی در شمال چین کشف شد.  شرکت اسنوک روزانه 6.4 میلیون فوت مکعب گاز به طور آزمایشی و بصورت روزانه ازین منطقه استخراج می‌کند. 

این منطقه در عمق تقریبی 1450 متری دارای ذخایر قابل بازیافت تا دو و نیم تریلیون فوت مکعب است. 
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: 22982
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *