۰

تفاوت گفتار وزیر در کمیسیون و صحن مجلس

یک عضو کمیسیون انرژی گفت: عدم اعتقاد زنگنه به سیاست های اقتصاد مقاومتی موجب نگارش نامه به سران قوا و دفتر مقام معظم رهبری شد
تفاوت گفتار وزیر در کمیسیون و صحن مجلس
به گزارش میز نفت، غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در گفت وگو با  فارس با اشاره به انتشار نامه 72 تن از نمایندگان مجلس در خصوص عملکرد ضعیف اقای زنگنه در وزارت نفت خطاب به سران قوا گفت: نکته مهم و علت اصلی در نگارش این نامه این است که وقتی جناب وزیر نفت را به کمیسیون انرژی دعوت می کنیم و در خصوص سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از او سوال می کنیم پاسخ هایی را دریافت می کنیم که مشخص است وی توجهی به این سیاست ها ندارد.

وی ادامه داد: اما وقتی همین سوال را از وی در صحن علنی مجلس می پرسند نوع گفتمان وزیر نفت فرق می کند و این بیشتر به خاطر وجود رای گیری است؛ به هرحال این شرایطی که در وزارت نفت ایجاد شده است می بینیم با سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بسیار متفاوت است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی فردی اعتقاد به پالایش ندارد چگونه می تواند وزیر نفت باشد، خاطرنشان کرد: در صورتی که ژاپن که حتی یک قطره نفت هم ندارد بیش از 30 پالایشگاه دارد اما در ایران با این حجم عظیم نفت خام فقط 9 پالایشگاه در کشور وجود دارد.

به گفته شرفی موضوع دیگر بحث بلاتکلیفی نیروهای متخصص در صنعت نفت است که از این نیروها در جای مناسب استفاده نمی‌شود و همواره گفته می‌شود که ما مازاد نیرو در وزارت نفت داریم و می بینیم چه مشکلاتی از این قبیل برای صنعت نفت ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: این شرایط و شرایط دیگر موجب شد تا موضوع به طور شفاف به سران قوا و حتی دفتر مقام معظم رهبری و وزارت نفت اعلام شود تا آنها نیز بدانندکه در وزارت نفت چه می گذرد و مسئولان وزارت نفت نیز به افکار عمومی پاسخ دهند که چرا توجهی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نمی‌کنند.
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب: 22985
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *