۰

بروز کمبود عرضه نفت به دلیل تحریم نفتی ونزوئلا

رئیس شرکت دولتی نفت کویت گفت که عرضه جهانی نفت در سال جاری به خاطر کاهش قابل توجه صادرات ونزوئلا ضربه خواهد خورد .
نفت - میز نفت
نفت - میز نفت
به گزارش میز نفت ، هاشم هاشم رئیس شرکت دولتی نفت کویت گفت که عرضه جهانی نفت در سال جاری به خاطر کاهش قابل توجه صادرات ونزوئلا ضربه خواهد خورد . 

دولت ترامپ شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) را تحریم کرده است و هدف آن مهار شدید صادرات نفت خام این عضو اوپک به آمریکا و فشار بر نیکلاس مادورو برای کناره‌گیری از قدرت است . 

هاشم گفت یکی از خطرات شناخته شده برای کمبود عرضه در 2019، کاهش مداوم و بیش از حد انتظار تولید نفت خام ونزوئلا است . 

وی همچنین اظهار داشت:« تهدید جنگ تجاری آمریکا و چین و پیام های مختلف از جانب آمریکا مبنی بر افزایش نرخ بهره باعث بی ثباتی در بازارهای سهام دنیا می‌شود و بی ثباتی قیمت نفت را هم افزایش می دهد» . 

اوپک، روسیه و سایر تولید کنندگان غیر عضو اوپک در ماه دسامبر توافق کردند تولید نفت را 1.2 میلیون بشکه در روز از اول ژانویه کاهش دهند . 

سهم اوپک از این کاهش تولید 800 هزار بشکه در روز است که 11 عضو اوپک به غیر از ایران، لیبی و ونزوئلا متعهد به انجام آن هستند . 

هاشم گفت اقدامات اوپک و متحدانش باید به تعادل دوباره بازارهای نفت در سال جاری کمک کند. وی در مورد کمبود سرمایه گذاری در صنعت نفت هشدار داد و گفت می‌تواند باعث کاهش عرضه تا 2025 شود . 

وی ادامه داد اوپک و کشورهای تولید کننده غیر اوپک از 2017 تا حالا با موفقیت در بازار تعادل ایجاد کرده‌اند و بی ثباتی قیمت را کاهش داده اند. قیمت نفت برای ترغیب سرمایه گذاری و رشد اهمیت زیادی دارد . 


منبع : تسنیم
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب: 23025
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *