۰

​روابط مالی شرکت‌های نفت شفاف می‌شود

نمایندگان مجلس با تصویب بندی از لایحه بودجه سازمان برنامه و بودجه را موظف به تنظیم روابط مالی جدید بین دولت و شرکت‌های اصلی وزارت نفت کردند.
​روابط مالی شرکت‌های نفت شفاف می‌شود
به گزارش میز نفت به نقل از ایسنا نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه) در ادامه بررسی جزئیات بودجه ۹۸ در بخش هزینه‌ای جز ۸ بند الحاقی ۵ تبصره ۲ را تصویب کردند.

بر این اساس سازمان برنامه و بودجه کل کشور موظف است با همکاری وزارت نفت، نسبت به تنظیم روابط مالی جدید بین دولت و شرکت‌های اصلی وزارت نفت (شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی) ظرف شش‌ماهه اول سال ۱۳۹۸ اقدام و پس از اخذ مجوزهای قانونی، در پیوست جداگانه‌ای، مبنای تهیه بودجه سال ۱۳۹۹ قرار دهد.

روابط مالی جدید باید علاوه بر ایجاد شفافیت در رابطه دولت و شرکت‌های مذکور، همه منابع و مصارف مرتبط با نفت و گاز و مشتقات مربوطه را در بر گیرد و موجب تقویت عملکرد و هویت شرکتی آنها شود.

سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است علاوه بر بودجه شرکت‌هایی که مجموع سهام دولت و زیر مجموعه‌های دولتی در آنها بالای پنجاه‌درصد (۵۰%) است، اطلاعات مربوط به کلیه شرکت‌هایی را که مجموع سهام دولت و زیر مجموعه‌های دولتی در آنها کمتر از پنجاه‌ درصد (۵۰%) است، به تفکیک میزان سهام، مبلغ سود سهام واریزی و اطلاعات عملکردی را به صورت مستقل در پیوست ذی‌ربط لایحه بودجه ۱۳۹۹ درج و ارائه نماید.
دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب: 23161
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *