۰

چرا عرضه سوم نفت در بورس انرژی موفق نبود؟

عضو کمیسیون بودجه در مجلس نداشتن حساب ارزی، نبود اطمینان از پایداری عرضه و نقل و انتقالات مالی زمان‌بر را از جمله دلایل اصلی عدم موفقیت عرضه سوم نفت در بورس انرژی دانست.
نفت در بورس - میز نفت
نفت در بورس - میز نفت
به گزارش میز نفت ، محمد حسینی در تشریح علل عدم موفقیت عرضه سوم نفت در بورس انرژی عبا وجود حضور مشتریان خارجی گفت: نداشتن حساب ارزی، نبود اطمینان از پایداری عرضه و نقل و انتقالات مالی زمان‌بر، ازجمله دلایل اصلی این عدم موفقیت به شمار می‌آیند.

پیش‌بینی فروش نفت در بورس در بودجه 98

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آغاز کار هر طرح جدیدی با ایراداتی همراه است لذا نباید زود ناامید شد یا طرح را شکست خورده پنداشت، افزود: این موضوع در مورد فروش نفت در بورس نیز صدق می‌کند این در حالی است که فروش نفت در بورس در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده بنابراین باید جهت دستیابی به درآمد مدنظر برنامه‌ریزی کرد.

باید به مرور فاصله تولید نفت و صادرات این محصول از بین رود

وی ایجاد نکردن زیرساخت‌های لازم را یکی دیگر از دلایل به فروش نرسیدن نفت در بورس طی عرضه سوم عنوان کرد و افزود: با اقدامات بانک مرکزی و وزارت نفت این زیرساخت‌ها در حال ایجاد و تکمیل هستند تا به مرور فاصله تولید نفت و صادرات این محصول از بین رود.

حسینی افتتاح حساب ارزی را کار بسیار سهل و امکان‌پذیری در کشور دانست و مشکل را در عدم امکان تبادل میان "حساب‌های خارجی مفتوحِ در ایران" و "حساب‌های خارجی مفتوح در دیگر کشورها" توصیف کرد و گفت: به علت تحریم‌های آمریکا در حوزه پولی و بانکی، خریدار خارجی در انتقال پول به بانک‌های ایران دچار مشکل شده است، لذا باید از طریق راه‌اندازی سیستم‌های جدید کار انتقال پول را انجام داد در غیر این صورت همین مسئله می‌تواند معضلی در مسیر فروش نفت در بورس خلل ایجاد کند.

باید از طریق حساب بانکی کشورهای ثالث به‌دنبال انتقال پول خریدارن نفتی به بانک‌های داخلی باشیم

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیحات خود بیان کرد: باید از طریق حساب بانکی کشورهای ثالث به‌دنبال انتقال پول خریداران نفتی به بانک‌های داخلی باشیم اما در این صورت نیز اگر امریکا متوجه شود سیستم بانکی کشور ثالث را تحریم خواهد کرد.منبع : تسنیم
چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب: 23186
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *