۰
دادستان تهران تاکید کرد:

اختلاس 6.5 میلیارد یورویی کذب محض است

دادستان تهران گفت: در پرونده پتروشیمی، اختلاسی مطرح نیست و اینکه رسانه‌ها رقم ۶ میلیارد یورویی اختلاس را مطرح کردند، کاملا کذب محض است.
اختلاس 6.5 میلیارد یورویی کذب محض است
به گزارش میز نفت به نقل از تسنیم، عباس جعفری دولت‌آبادی در گفت‌وگو با رادیو تهران  درباره پرونده پتروشیمی و رقم واقعی آن اظهار کرد: این پرونده یکی از مهم‌ترین پرونده‌هایی بوده که از سال 91 در دادستانی تهران همزمان با آغاز تحریم‌ها تشکیل شده بود. سال 88 که این شرکت واگذار شد، خریداران این شرکت به لحاظ اقداماتشان پرونده تشکیل شد. اولا اختلاسی در این پرونده مطرح نیست و اینکه رسانه‌ها رقم 6 میلیارد دلاری اختلاس را مطرح کردند، کاملا کذب محض است.

مجموع 6 میلیارد یورویی که اعلام شد، مجموع معاملات مالی این شرکت بوده است. شرکت‌های پتروشیمی خصوصی حالت حق‌العمل‌کاری برای سایر شرکت‌های پتروشیمی و فروش محصولات آنها در خارج از کشور دارند. 

جعفری دولت آبادی درباره مرجان شیخ‌الاسلامی هم گفت که این متهم از همان ابتدا تحت تعقیب بوده اما همان سال 91 از کشور خارج شده است.

دادستان تهران درباره خرید و فروش ارز در معابر گفت: تا الان 85 پرونده با صدور کیفرخواست در این زمینه داشتیم و معتقدیم این کار جرم است و مردم هم اگر ارز می‌خواهند باید به صرافی‌ها، بانک‌ها و موسسات مالی مجاز مراجعه کنند. پلیس موظف به برخورد با این پدیده است و پلیس قرار است با نصب دوربین این محدوده‌ها را بیشتر رصد کند. این کار در هیچ کشور اروپایی هم نمی‌بینید که مردم در خیابان اقدام به خرید و فروش ارز کنند.

وی درباره ساختارهای فسادزا و تشکیل پرونده‌های قضایی گفت: به گفته رئیس قوه‌قضاییه، از سال 73 تاکنون یکسری پرونده‌های بزرگ اقتصادی را رصد کرده و به شباهت‌های بروز آنها رسیده است و این یعنی می‌شد جلوی تکرار وقوع این فسادها را گرفت و نشان‌دهنده این است که دستگاه‌های مسئول نظارت کافی را نداشته‌اند. اگر دستگاه‌ها ساختارشان به گونه‌ای باشد که مثلا بعد از تخصیص ارز، پیگیری آن باشد، شاهد وقوع فسادهای بزرگ نیستیم. اما الان شاهد ساختارهای فسادزا هستیم. 
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
کد مطلب: 23248
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *