یار آخوندی، نفتی شد

17 فروردين 1398 ساعت 4:30

وزیر نفت در حکمی، سعید محمدزاده را به عنوان معاون خود در امور مهندسی، پژوهش، فناوری منصوب کرد.


به گزارش میز نفت ، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حکمی، سعید محمدزاده را به عنوان معاون خود در امور مهندسی، پژوهش، فناوری منصوب کرد.

متن حکم بیژن زنگنه خطاب به سعید محمدزاده به شرح زیر است:

«با عنایت به تعهد، خدمات و تجارب جنابعالی با استعانت از خداوند دانای توانا، به موجب این حکم به عنوان معاون وزیر در امور مهندسی، پژوهشی و فناوری منصوب می‌شوید.

امید است با بهره‌گیری از تمام ظرفیت خود و همکاران محترم آن معاونت برای تحقق وظایف محوله گام‌های موثری بردارید.

اهم انتظارات از آن معاونت به ترتیب زیر خلاصه می‌شود:

توسعه روابط فناورانه با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور با تاکید بر اجرای به‌موقع قراردادهای منعقده با این واحدها برای توسعه فناوری در حوزه‌ها و زمینه‌های تعریف شده

توسعه و عمق بخشیدن به ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت با تمرکز بر ده قلم خانواده کالاهای مشخص شده 

تلاش برای تقویت ظرفیت‌های ملی پیمانکاری به‌ویژه در بخش بالادستی صنعت نفت  

به روز کردن نظام اجرای پروژه‌های صنعت نفت و نظام بهره‌برداری از آن‌ها، به‌ویژه برای طرح‌های بالادستی نفت  

تاکید بر اجرای مجموعه ابلاغیه‌های مربوط به عملیات حفاری، تعمیر و نگهداری ماشین‌های دوار و نیز نحوه برون سپاری بهره‌برداری از تاسیسات  

ارتقای استانداردهای مهندسی در بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی صنعت نفت با بهره گیری از تجارب و نیازهای واحدهای عملیاتی صنعت  

امید است که در دوره تصدی جنابعالی با به‌کارگیری نیروهای جوان و آموزشی نسل جدیدی از متخصصان در آن حوزه، قدم‌های جدی‌تری برداشته شود.

از خداوند قادر متعال توفیقات جنابعالی را در انجام وظایف محوله مسئلت دارم.»

به گزارش شانا، سعید محمدزاده، متولد سال ۱۳۴۶ و دارای رتبه علمی دانشیاری دانشگاه علم و صنعت ایران است. آخرین سمت اجرایی وی، معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی فارغ التحصیل رشته کارشناسی مهندسی عمران- عمران دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۶۹، کارشناس ارشد مهندسی عمران- سازه دانشگاه علم و صنعت در سال ۱۳۷۳ و دکتری مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت در سال ۱۳۸۹ است.

از نظر زمینه‌های تحقیقاتی و تخصصی محمدزاده می‌توان به تحلیل و طراحی خط و سازه، آزمایش و تحلیل قابلیت اعتماد خط و سازه‌ها، مدل‌سازی رفتار و زوال اجرای سیستم خط و سازه‌ها و مدیریت نگهداری و تعمیر اشاره کرد.

از جمله سوابق شغلی و اجرایی وی نیز می توان به عضویت در هیئت علمی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران از سال ۱۳۸۷ تا کنون، عضوهیئت علمی گروه عمران دانشگاه فنی- مهندسی دانشگاه بوعلی سینا از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸، معاون آموزشی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۲، رئیس دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴، مدیرکل اداره خط و سازه های فنی راه آهن جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مهندسین مشاور مترا از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸ و معاون فنی و زیربنایی از مهرماه ۹۲ تا مهرماه ۹۵ اشاره کرد.

محمدزاده، با تصویب هیئت وزیران در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱۴ به سمت معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران منصوب شد که تا هفته گذشته در همین سمت به خدمت اشتغال داشت.منبع : فارس


کد مطلب: 23291

آدرس مطلب: http://www.mizenaft.com/news/23291/یار-آخوندی-نفتی

ميز نفت
  http://www.mizenaft.com