۰

تنظیم یک دادخواهی علیه رویال داچ شل

گروه های حامی محیط زیست و حقوق بشر اعلام کردند که یک دادخواهی علیه رویال داچ شل در هلند تنظیم کرده اند تا این شرکت انرژی را مجبور کنند اتکایش به سوخت‌های فسیلی را کاهش دهد .
رویال داچ شل - میز نفت
رویال داچ شل - میز نفت
به گزارش میز نفت  ، این گروه ها که شامل گروه صلح سبز و دوستدار زمین در هلند می شوند، احضاریه دادگاه را تحویل اداره مرکزی در لاهه دادند و از این شرکت خواستند استخراج نفت و گاز را متوقف کرده و تولید گازهای گلخانه ای را کاهش دهد و در 2050 به صفر برساند . 

این گروه ها اعلام کردند شل سالانه میلیاردها دلار برای اکتشاف نفت و گاز هزینه می‌کند و با طرح های فعلی تنها 5 درصد از بودجه آن صرف انرژی پایدار و 95 درصد صرف بهره برداری از سوخت‌های فسیلی می شود . 

به گفته این گروه ها ، طرح های شل مطابق با هدف محدود کردن افزایش 1.5 درصدی دمای کره زمین نیستند . 
شل اعلام کرد نباید این مسئله را به دادگاه کشاند، چون این شرکت حامی اهداف قرارداد 2015 است و قول داده تولید گازهای گلخانه‌ای را تا 2050 نصف کند . 

«ما میلیاردها دلار در تکنولوژیهای تولیدکننده دی اکسید کربن هزینه کرده ایم، مثل سوخت‌های زیستی، انرژی باد و هیدروژن و می‌خواهیم این فعالیت‌ها را افزایش دهیم» .  

یک فعال گروه صلح سبز گفت:« با استراتژی فعلی شل، آنها دنیا را در 40 سال آینده وابسته به سوخت‌های فسیلی نگه می دارند» . 

این گروه ها اعلام کردند بیش از 170 هزار شهروند هلندی برای حمایت از آنها علیه شل ثبت نام کرده اند . 
این شرکت حدود 6 هفته برای پاسخ به احضاریه دادگاه فرصت دارد. پس از آن قاضی در مورد ادامه جریان پرونده تصمیم گیری می کند . 


منبع : تسنیم
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
کد مطلب: 23299
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *