۰

نظر پوتین در باره کاهش تولید نفت

رئیس جمهور روسیه گفت :« ما برای همکاری با اوپک در زمینه تصمیم‌گیری حاضریم ولی هنوز نمی توانم بگویم این تصمیم چه خواهد بود» .
پوتین - میز نفت
پوتین - میز نفت
به گزارش میز نفت، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت روسیه و اوپک باید درمورد آینده توافق کاهش تولید نفت مذاکره کنند. وی اضافه کرد که قیمت فعلی نفت برای مسکو مناسب است . 

اوپک و سایر تولید کنندگان بزرگ نفت به رهبری روسیه توافق کردند کل تولید نفت را 1.2 میلیون بشکه در روز از اول ژانویه سال جاری به مدت شش ماه پایین بیاورند. این توافق با هدف متعادل کردن بازار نفت امضا شد . 

روسیه متعهد شد تا تولید خود را 228 هزار بشکه در روز پایین بیاورد و تا حالا سعی کرده به تعهد خود عمل کند . کیریل دیمیتروف، یکی از مقامات اصلی روسیه موافق با توافق کاهش تولید اشاره کرد که روسیه می خواهد با پایان مهلت قرارداد در ژوئن، تولید خود را افزایش دهد چون شرایط بازار بهتر شده و ذخایر نفت کاهش یافته‌اند . 

ولی پوتین که تصمیم گیرنده نهایی در روسیه است، این موضوع را تعدیل کرده و می‌گوید برای قضاوت در مورد احتمال تمدید توافق زود است . 

پوتین در کنفرانس قطب شمال در سن پترزبورگ گفت :« ما برای همکاری با اوپک در زمینه تصمیم‌گیری حاضریم ولی هنوز نمی توانم بگویم این تصمیم چه خواهد بود» . 

وی گفت:« ما از افزایش غیر قابل کنترل قیمت نفت دفاع نمی کنیم». پوتین همچنین گفت قیمت فعلی نفت به نفع روسیه است چون به شدت وابسته به فروش نفت و گاز طبیعی است . اوپک و تولیدکنندگان متحد آن قرار است در ماه ژوئن در وین دیدار کنند . 

پوتین گفت:« البته، من و شرکایم از نزدیک بر بازار نظارت داریم. ما موافقیم که اگر نیاز به تلاش مشترک باشد، در نیمه دوم سال جاری دور هم جمع شویم و مذاکره کنیم» . 

پوتین همچنین گفت شرکت‌های نفتی طرح‌های خود را دارند و هدف آنها که توسعه منابع جدید است، باید مورد توجه قرار گیرد . 

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه قبلا گفته بود اگر بازار نفت در نیمه دوم سال جاری متعادل باشد، نیازی به ادامه توافق کاهش تولید نیست . 


منبع : تسنیم
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب: 23335
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *