۰

احتمال تمدید نشدن توافق اوپک پلاس جدی شد

برخی از گمانه زنی ها نشان می دهد که توافق اوپک پلاس تمدید نخواهد شد و احتمالا روسیه از این توافق خارج خواهد شد.
اوپک - میز نفت
اوپک - میز نفت
به گزارش میز نفت ، آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود در خصوص تولید نفت عربستان اعلام کرد تولید نفت خام عربستان سعودی در دو سال گذشته به پایین ترین سطح خود رسید؛ زیراکه دولت پادشاهی عربستان به دنبال تلاش برای افزایش قیمت بوده است.

آژانس  اعلام کرد که اعضای اوپک پلاس 153 درصد نسبت به وعده خود پایبند بوده اند که علت افزایش آن تحریم نفتی ونزوئلا است که موجب کاهش بیشتر از 340 هزار بشکه ای نفت خام فقط از طریق این کشور بوده است.

آژانس بین المللی تصریح کرد متوسط کاهش تولید روزانه ونزوئلا به میزان 870 هزار بشکه در ماه گذشته میلادی بوده است که این موضوع می تواند موجب کاهش بیشتر تولید نفت اعضای اوپک شود.

منابع ثانویه میزان تولید نفت ونزوئلا را حدود 732 هزار بشکه در روز اعلام کرده اند که علت این موضوع تحریم های نفتی آمریکا علیه این کشور است.

کاهش تولید نفت ونزوئلا و ایران و همچنین لیبی در ماه های گذشته توانسته نتیجه مطلوبی را برای اعضای اوپک به همراه آورد و قیمت نفت را بالا برده است. با این حال برخی از گمانه زنی ها نشان می دهد که توافق اوپک پلاس تمدید نخواهد شد و احتمالا روسیه از این توافق خارج خواهد شد.منبع : فارس
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۹
کد مطلب: 23355
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *