۰

واکنش وزیر خارجه آمریکا به کاهش قیمت نفت

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی از کاهش قیمت نفت برنت در معاملات جمعه ابراز رضایت کرد و گفت: دولت ترامپ با ماندن قیمت نفت در پایین محدوده ۷۰ دلار مشکلی نخواهد داشت.
مایک پمپئو - میز نفت
مایک پمپئو - میز نفت
به گزارش میز نفت ، مایک پمپئو در مصاحبه‌ای با روزنامههیل گفت: قیمت نفت برنت پایین است. این قیمت مشابه قیمت روزی است که آمریکا خروج از برجام را اعلام کرد.

پمپئو در ادامه افزود: آمریکا در تلاش برای یافتن منابع جایگزین برای مشتریان نفتی ایران است. دولت ترامپ هفته گذشته اعلام کرد معافیت‌ها برای واردات نفت ایران را تمدید نخواهد کرد و از همه مشتریان نفتی ایران شامل چین، هند، کره جنوبی، ترکیه و ژاپن خواست منبع خرید دیگری پیدا کنند یا با تحریم‌های آمریکا مواجه شوند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: ما به اندازه سایر کشورها نفت تولید می‌کنیم و متقاعد شده‌ایم که می‌توانیم تضمین کنیم بازارها به خوبی تأمین شوند.

دونالد ترامپ در هشتم ماه مه سال ۲۰۱۸ خروج از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران را اعلام کرد و صادرات نفت ایران را در نوامبر هدف تحریم قرار داد. بهای معاملات آتی نفت برنت در آن زمان ۷۴.۸۵ دلار در هر بشکه بود اما روز بعد از اعلام این خبر به ۷۷.۲۱ دلار صعود کرد.

بر اساس گزارش پلاتس، بهای معاملات آتی نفت روز جمعه پس از این که ترامپ اعلام کرد از عربستان سعودی و سایر اعضای اوپک خواسته است تولیدشان را بالا برده و قیمت‌های نفت را پایین بیاورند ریزش کرد با این حال مقامات آگاه در اوپک به وال استریت ژورنال اظهار کردند رئیس جمهور آمریکا تماسی با مقامات این گروه نداشته است.

پمپئو در بخش دیگری از اظهاراتش ابراز اطمینان کرد که مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین از پایان معافیت‌ها برای واردات نفت ایران متأثر نشود.

وی به کشورها و شرکت‌ها هشدار داد که نقض تحریم‌های آمریکا و واردات نفت ایران اشتباه پرهزینه ای خواهد بود.

پمپئو گفت: ما با چین درباره این موضوع گفت و گوهای زیادی داشته‌ایم و مطمئن هستم که مذاکرات تجاری ادامه پیدا خواهد کرد و روال طبیعی خود را طی می‌کند.

اظهارات پمپئو همزمان با سفر استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا به پکن مطرح شد. منوچین ابراز امیدواری کرد که دو قدرت اقتصادی جهان بتوانند در دو دور باقی مانده از مذاکرات یک توافق را نهایی کنند.منبع : ایسنا
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب: 23489
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *