تغییر استراتژی پالایشگاه‌های آمریکایی

14 ارديبهشت 1398 ساعت 10:09

پالایشگاه‌های نفت در آمریکا برای جبران کمبود تأمین نفت سنگین و حاوی سولفور بالایی که سابق بر این از اوپک دریافت می‌کردند، نفت سبک بیشتری مصرف می‌کنند.


به گزارش میز نفت ، صادرات نفت از سوی اوپک به بنادر آمریکا در ماه فوریه به دلیل ادامه اجرای توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش، به پایین‌ترین میزان در ۳۳ سال گذشته کاهش پیدا کرد.

مشکلات مستمر تولید ونزوئلا و تحریم‌های وضع شده از سوی دولت آمریکا که خرید نفت این کشور را ممنوع کرده است، دسترسی به گریدهای نفتی سنگین را برای پالایشگاه‌های آمریکایی محدودتر کرده است.

پالایشگاه‌های آمریکایی به دلیل محرومیت از نفت اوپک، در فوریه سبک‌ترین نفتی را که آمار از سال ۱۹۸۵ تاکنون نشان می‌دهد فرآوری کردند. نفتی که در این ماه پالایش شد، تنها ۱.۲۶ درصد سولفور داشت که پاک‌ترین نفت در بیش از ۲۰ سال گذشته بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پالایشگاه‌های آمریکایی احتمالاً به این زودی شاهد بازگشت محموله‌های نفت اوپک نخواهند بود. عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت اوپک است، برای ادامه محدودیت عرضه تا پایان سال ۲۰۱۹ ابراز تمایل کرده است. در شرایطی که آمریکا پایان معافیت‌ها برای واردات نفت ایران را اعلام کرده است، این به معنای رقابت شدید برای تأمین نفت سنگین خواهد بود.


منبع : ایسنا


کد مطلب: 23517

آدرس مطلب: http://www.mizenaft.com/news/23517/تغییر-استراتژی-پالایشگاه-های-آمریکایی

ميز نفت
  http://www.mizenaft.com