۰

هند و ترکیه به تحریم نفت ایران نَه می‌گویند؟

هند تاکید کرده است تعهدی ندارد که از تحریم های آمریکا علیه خرید نفت از ایران پس از لغو معافیت ها پیروی کند و ترکیه هم اعلام کرده احتمالا این کار را نمی کند.
هند و ترکیه - میز نفت
هند و ترکیه - میز نفت
به گزارش میز نفت ، هند اشاره کرد تعهدی ندارد که از تحریم های آمریکا علیه خرید نفت از ایران پس از لغو معافیت ها پیروی کند . در حالی که ترکیه هم اعلام کرده احتمالا این کار را نمی کند.

راویش کومار، سخنگوی وزارت امور خارجه هند در مورد پاسخ هند به تحریم‌های آمریکا گفت:« دادن یک جواب مستقیم به این سوال سخت است».

کومار گفت:« این تصمیم شامل ترکیبی از عوامل مختلف می‌شود مثل امنیت انرژی و ملاحظات اقتصادی».

سوشما سوآراج، وزیر امور خارجه هند سال گذشته گفته بود که هند تنها تابع تحریم‌های سازمان ملل است نه تحریم های یک جانبه.

هند که بیش از 10 درصد نفت خود را از ایران وارد می‌کند با پیش‌بینی سخت ترشدن تحریم های آمریکا خود را برای افزایش خرید از منابع دیگر آماده می‌کند ولی دهلی‌نو متوجه روابط عمیق اقتصادی خود با تهران هم هست. این دو کشور با هم برای توسعه بندر چابهار ایران کار می‌کنند. هند در ژانویه عملیات های این بندر را بر عهده گرفت.

 مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه هم گفت:« به نظر می‌رسد برایمان امکان نداشته باشد منبع تامین نفت خود را در کوتاه مدت تغییر دهیم».

 ترکیه تا می 2018 برای نیمی از واردات نفت خود وابسته به ایران بود.

 وی گفت:« برای واردات نفت از سایر کشورها باید فناوری پالایشگاه های خود را تجدید کنیم». بسیاری پالایشگاه های ترکیه برای پالایش نفت خام سولفور بالا طراحی شده اند، مثل نفت ایران.

 چین، بزرگترین خریدار نفت ایران ماه گذشته اشاره کرد که می تواند تحریم ها را زیر پا بگذارد. سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت:« چین به شدت مخالف تحریم‌های یکجانبه آمریکاست».


منبع : تسنیم
شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب: 23524
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *