۰

افزایش واردات نفت آمریکا از آفریقا

پالایشگاه های آمریکا برای جبران توقف واردات نفت سنگین از ونزوئلا واردات نفت از چهار کشور عراق، نیجریه، برزیل و آنگولا را دو برابر کرده اند.
نفتکش - میز نفت
نفتکش - میز نفت
به گزارش میز نفت ، پالایشگاه‌های آمریکا در بحبوحه تحریم‌های آمریکا که عرضه نفت تولید کنندگان معمول درجات پر کاربرد نفت را محدود کرده ، به دنبال عرضه کنندگان کوچک تر هستند.

 طبق اطلاعات رفینیتیو ایکون، عراق، نیجریه، برزیل و آنگولا روی هم رفته در این ماه بیشترین نفت را نسبت به 18 ماه گذشته به آمریکا تحویل می دهند و به تامین نفت خام سنگین و ترش این کشور کمک می‌کنند.

 انتظار می رود  واردات ماه می از این کشورها 1.23 میلیون بشکه در روز باشد یعنی بیش از دوبرابر واردات در ماه آوریل. این محموله ها شامل 11 نفتکش حاوی حدود 600 هزار بشکه در روز نفت عراق می‌شوند که بیشترین مقدار نفت وارد شده از این کشور طی یک سال گذشته است.

 واردات از این کشورها نسبت به ماه گذشته  افزایش یافته است،  دلیل آن هم کاهش عرضه نفت ونزوئلا و ایران بر اثر تحریم های آمریکا  و همچنین کاهش تولید اوپک بوده که دسترسی به درجات سنگین و متوسط ترش را سخت کرده است. فصل تعمیر و نگهداری پالایشگاه های آمریکا هم رو به پایان است و آنها عملیات‌های خود را برای رفع تقاضای بنزین در فصل سفر افزایش می دهند. 

 محموله های این 4 کشور قرار است نبود مقدار زیادی از نفت خام سنگین ونزوئلا را جبران کند.

 تولید کنندگان غرب آفریقا، نیجریه و آنگولا قرار است 420 هزار بشکه نفت در ماه جاری تحویل دهند که بالاترین حد طی13 ماه گذشته است. 206 هزار بشکه در روز دیگر هم نفت خام برزیل در ماه می  می رسد که بیشترین مقدار از ماه اوت است.

 شرکتهای والرو و چورون خریداران برتر نفت خام ونزوئلا در سال گذشته بودند که به ترتیب در 2018 ، 166 هزار و 83 هزار بشکه نفت وارد کردند. این شرکت ها همچنان فعال ترین شرکت ها در یافتن جایگزین  برای بشکه های تحریم شده هستند.منبع : تسنیم
سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 23530
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *