۰

یک سفر مهم به ترکیه

​در پی لغو معافیت ۸ کشور از جمله ترکیه از تحریم‌های نفتی ایران در تاریخ ۲ می از سوی آمریکا ، "دیوید پیمان" مدیرکل ایرانی تبار وزارت خارجه آمریکا در امور مالی و تحریم‌ها روز گذشته به ترکیه سفر کرد.
یک سفر مهم به ترکیه
به گزارش میز نفت، وی در چارچوب این سفر ابتدا با همتای ترک خود در محل وزارت امورخارجهترکیه در آنکارا دیدار و گفت‌وگو کرد.

پیمان پس از انجام این دیدار فنی، طی شرکت در نشست شورای روابط اقتصادی خارجی ترکیه (DEİK) در استانبول با نمایندگان بخش خصوصی ترکیه در جلسه‌ای حضور یافت.

طبق گزارش رسانه‌های ترکیه ،  گفته می‌شود پیمان در هر دو جلسه نیز در رابطه با تحریم هایایران توضیحاتی ارائه داده و به تشریح موضوعاتی که ترکیه باید در چارچوب تحریم‌ها مورد توجه قرار دهد پرداخته است. در این جلسات در خصوص عواقب نقض تحریم ها علیه ایران و اینکه در چارچوب تحریم‌ها کدام بخش ها با مشکل مواجه خواهند شد نیز توضیحاتی ارائه شده است.

 بر اساس این گزارش ترکیه به عنوان چهارمین کشور بزرگ وارد کننده نفت از ایران بیش از همه از تحریم های نفتی علیه ایران متأثر شده و انتظار توسعه یک نقشه راه از سوی این کشور در قبال این وضعیت وجود دارد.  
جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۷
کد مطلب: 23569
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *