۰

اخطار گازی ایران به پاکستان

رئیس شرکت انرژی پاکستان با اشاره به توانایی ایران برای به دادگاه کشاندن اسلام‌آباد به‌خاطر نقض قرارداد واردات گاز گفت: اسلام‌آباد «تا ماه اوت فرصت دارد پاسخی به اخطاریه قانونی ایران بدهد و موضوع را از طریق مذاکره حل کند».
ایران و پاکستان - میز نفت
ایران و پاکستان - میز نفت
به گزارش میز نفت ، اسلام‌آباد اعلام کرد  به‌خاطر تحریم‌های ضدایرانی آمریکا نمی‌تواند پروژه خط لوله گاز ایران ــ پاکستان را اجرایی کند ولی در صورت برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، اجرای آن را ادامه می‌دهد. این خط لوله در صورت تکمیل 21.5 میلیون مترمکعب گاز را در روز به پاکستان می‌رساند.

 مبین صولت، رئیس شرکت انرژی پاکستان گفت: «تحت فشار تحریم‌های آمریکا علیه ایران امکان اجرای پروژه خط لوله ایران ــ پاکستان را نداریم. ما نمی‌توانیم با ادامه این پروژه ریسک کنیم چون آمریکا تهدید کرده هر کشوری را که با ایران کار کند تحریم می‌کند».

وی با اشاره به توانایی ایران برای به دادگاه کشاندن اسلام‌آباد به‌خاطر نقض این قرارداد گفت اسلام‌آباد «تا ماه اوت فرصت دارد پاسخی به اخطاریه قانونی ایران بدهد و موضوع را از طریق مذاکره حل کند».

در همین هفته تهران اعلام کرده بود دیگر لازم نیست به تعهدات اتمی خود طبق قرارداد برجام عمل کند و به اروپا 60 روز فرصت داد اطمینان دهد منافع ایران طبق این قرارداد حفظ می‌شود.

دونالد ترامپ کمی بعد تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد که مربوط به بخش‌های آهن، فولاد، آلومینیوم و مس می‌شود و تهدید کرد اگر رفتار ایران تغییری نکند، تحریم‌های بیشتری در راه است. عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تأکید کرد تحریم‌های آمریکا علیه فلزات ایران خلاف قوانین بین‌المللی است.

ترامپ تهدید کرده تمام شرکت‌های خارجی که با ایران معامله داشته باشند، تحت تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار می‌گیرند.


منبع : تسنیم
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب: 23594
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *