۰

پسماندهای پتروشیمی در گیلان!

مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در خانه ملت گفت: برای احقاق حق گیلان و جلوگیری از انتقال پسماند پتروشیمی به این استان کوتاه نخواهیم آمد.
پتروشیمی گیلان - میز نفت
پتروشیمی گیلان - میز نفت
به گزارش میز نفت ،  عضو کمیسیون برنامه ‌و بودجه مجلس شورای اسلامی امروز با تأکید بر اینکه برای احقاق حق گیلان و جلوگیری از انتقال پسماند پتروشیمی به این استان کوتاه نخواهیم آمد گفت: در اولین فرصت تذکر جدی را به سازمان محیط‌ زیست و وزیر صنعت، معدن تجارت برای چرایی صدور مجوز در گیلان خواهم داد که آنان باید پاسخ درست و دقیق دهند. 
مهرداد لاهوتی افزود: گیلان مشکلات پسماند تقریباً زیادی دارد و ‌انتقال پسماند پترو شیمی به این استان مشکلات زیست‌محیطی برای مردم ایجاد می‌کند.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسئولان حفاظت محیط ‌زیست به مساله انتقال پسماند پتروشیمی به گیلان گفت:در این خصوص با سازمان محیط‌ زیست مکاتباتی را انجام داده و به گفته رئیس سازمان محیط‌ زیست انتقال این پسماند به گیلان از نظر زیست‌محیطی مشکلی ایجاد نمی‌کند که برای ما غیرقابل‌ باور و قابل‌ پیگیری است.

عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس با اذعان به اینکه مجوز انتقال پسماند پتروشیمی به 4 استان کشور صادر شده است افزود: پسماند پتروشیمی به استان‌ های مرکزی، قزوین، گیلان و یک استان دیگر انتقال داده می‌شود و فردی در لوشان مجوز تبدیل بازیافت این پسماند را بر عهده دارد.

مهرداد لاهوتی از پیگیری دلیل صدور مجوز برای انتقال پسماند پتروشیمی به استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: این انتقال برای بنده ابهامات زیادی دارد زیرا اگر این پسماند برای مردم و زیست محیط مشکلی ایجاد نمی ‌کرد چرا باید این‌ همه هزینه انتقال پسماند از خوزستان به گیلان داده شود و پس از بازیافت در این استان، به فروش برسد.

وی با تأکید بر اینکه برای احقاق حق استان گیلان و جلوگیری از انتقال پسماند پتروشیمی به این استان کوتاه نخواهیم آمد بیان کرد: اگر بازیافت پسماند پتروشیمی برای سلامتی مردم و محیط زیست‌ ضرری نداشت باید در همان استان خوزستان این کار انجام می‌شد نه اینکه به گیلان انتقال داده شود و برای این استان مشکل ایجاد کند‌.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست باید این موضوع را جدی بگیرد، این موضوع ابهامات زیادی دارد و عقل و منطق این است که پسماند در همان استان تبدیل شود.منبع : صدا و سیما
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب: 23696
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *