۰

​کشف یک میدان گازی جدید در الجزایر

وزیر انرژی الجزایر گفت این کشور یک اکتشاف گازی مهم در استان تینداف در جنوب‌غربی الجزایر انجام داده است که به تقویت صادرات کشور کمک و سهم بازار این کشور را در خارج حفظ می‌کند.
الجزایر - میز نفت
الجزایر - میز نفت
به گزارش میز نفت ، وزیر انرژی الجزایر گفت این کشور یک اکتشاف گازی مهم در استان تینداف در جنوب غربی الجزایر انجام داده است که به تقویت صادرات کشور کمک و سهم بازار این کشور را در خارج حفظ می‌کند.

 الجزایر یک عرضه‌کننده مهم گاز به اروپا است ولی افزایش مصرف داخلی و شکست در افزایش تولید در سال‌های اخیر مقدار صادرات این کشور را تهدید کرده است.

 وزیر انرژی الجزایر گفت: «این میدان گازی نشانه‌های مثبتی دارد. این میدان ظرفیت تولید 275 مترمکعب گاز و 300 لیتر میعانات گازی را در هر ساعت دارد».

وی اظهار داشت: «کشف گاز برای اولین بار در این استان نشان‌دهنده یک دوره مهم برای اقتصاد است». وی مشخص نکرد تولید از این میدان چه‌زمانی آغاز می‌شود.

او گفت شرکت انرژی دولتی سوناتراچ ارزیابی‌های بیشتری درمورد ظرفیت این میدان گازی خواهد داشت.

الجزایر که حدود 135 میلیارد مترمکعب گاز در سال تولید‌ می‌کند، در حال تجدید قرارداد با مشتریان اروپایی خود است چون قراردادهای فعلی تا پایان سال یا اوایل 2020 پایان می‌یابند.

اقتصاد الجزایر به‌شدت وابسته به گاز و نفت خام است. دولت پیش‌نویس یک قانون جدید را ارائه داده که انگیزه‌های جدیدی به سرمایه‌گذاران می‌دهد. هدف از تصویب این قانون جذب شرکت‌های خارجی است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی در سال‌های گذشته عقب نشسته و دلیل آن را جذاب نبودن مفاد قراردادها و تشریفات اداری اعلام کرده‌اند.


منبع : تسنیم
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب: 23714
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *