۰
وزارت نفت در حوالی سناریوسازی

​ چه کسی دروغ گفت؟ هندی یا زنجانی؟

از آنجایی‌که بیشتر تکذیبیه‌های وزارت نفت و مدیران آن، تکذیب شده‌اند باید منتظر روزهای آینده بود. هنوز ماجرای تکذیب کشف پوز در دفتر وزیر نفت و تایید آن توسط وزارت اطلاعات از یاد نرفته است!
​ چه کسی دروغ گفت؟ هندی یا زنجانی؟
میز نفت | سید اصغر هندی، نماینده حقوقی وزارت نفت در پرونده بابک زنجانی گفته که وی وزیر نفت را تهدید کرده و گفته است که زنجانی ادعا کرده وزیر نفت استیضاح می‌شود و به زودی به زندان می‌رود و خودش آزاد می‌شود.

 اصغر هندی در پاسخ به اینکه آیا شایعه تهدید وزیر نفت از سوی بابک زنجانی صحت دارد، اظهار داشت: در ادامه جلساتی که با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برای تبادل نظر درباره مسائل مرتبط با پرونده در زندان و با حضور بابک زنجانی برگزار می‌شود، چهارشنبه اول خرداد ۹۸ نیز جلسه‌ای تشکیل شد که در آن‌جا آقای زنجانی ادعاکرد که استیضاح آقای زنگنه در مجلس رأی خواهد آورد.

هندی اضافه کرد که البته زنجانی تاکنون چندین شکایت علیه مسئولان مختلف کشور از جمله وزیر نفت به دلیل اخلال در نظام اقتصادی مطرح کرده و دیگر این شکایت‌ها و تهدیدها عادی شده است.

اما رسول کوهپایه‌زاده وکیل زنجانی در واکنش به اظهارات هندی گفت: در خصوص این مطلب که به نقل از زنجانی گفتند که موکل آقای وزیر را تهدید کرده و گفته است که به زودی من آزاد می‌شوم و شما زندانی می‌شوید باید بگویم این مطلب خلاف واقع و کذب محض است.

کوهپایه‌زاده گفت: در جلسه چهارشنبه اول خرداد بنده از ابتدا تا انتهای جلسه حضور داشتم و کنار موکل نشسته بودم، در این جلسه هم مسئولان قضائی، مسئولان بانکی، مسئولانی از وزارت اطلاعات حضور داشتند و به هیچ عنوان این مسئله مطرح نشد.

وی افزود: اساساً علت تشکیل این جلسه بررسی کوتاهی و تأخیر و تعللی بود که شرکت نفت از ۵ ماه گذشته در جریان بازپرداخت بدهی موکل بنده انجام داده بود و متأسفانه همکاری لازم در خصوص ارسال مدارک مورد نیاز صورت نگرفته و ما این عدم همکاری و تعلل را به مراجع ذیصلاح قضایی منتقل کردیم و جلسه‌ای در این خصوص تشکیل شد.

وکیل بابک زنجانی اظهارداشت: در این جلسه، دادستانی تهران شرکت نفت را ملزم کرد که در چند روز آینده هرچه سریعتر به عدم همکاری و تأخیر و تعلل پایان دهد و سریعاً مدارک لازم را ارسال کند؛ اما این مطلبی که گفته شد متأسفانه خلاف واقع است.

کوهپایه‌زاده بیان کرد: اینکه در چند روز آینده بحث استیضاح وزیر نفت مطرح است و نقل قولی خلاف واقع از طرف زنجانی برای اینکه جلسه استیضاح را تحت تأثیر قرار دهند منتشر می‌شود امری غیر شرعی و غیر اخلاقی است.

وی  گفت: نمایندگان مجلس براساس وظیفه ذاتی، قانونی و نظارتی خود تشخیص دادند که باید این امر(استیضاح وزیر نفت) صورت بگیرد و نتیجه این استیضاح هرچه باشد در واقع طبق قانون همه ملزم به تبعیت از آن هستیم اما اینگونه صحبت‌هایی که خلاف واقع است و در واقع تقوا در آنها رعایت نمی‌شود صرفاً برای یکسری بهره‌برداری‌های سیاسی مطرح شده و جای تعجب و تأمل دارد.

در اینکه آیا هندی دروغ گفته است و یا وکیل بابک زنجانی، نمی‌توان قضاوت کرد ولی از آنجایی‌که بیشتر تکذیبیه‌های وزارت نفت و مدیران آن، تکذیب شده‌اند باید منتظر روزهای آینده بود. هنوز ماجرای تکذیب کشف پوز در دفتر وزیر نفت و تایید آن توسط وزارت اطلاعات از یاد نرفته است!
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب: 23716
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *