۰

نگاه محتاطانه روسیه به اوپک

معاون اول نخست وزیر روسیه اعلام کرد مسکو تمدید توافق کاهش تولید با اوپک و سایر تولیدکنندگان را محتاطانه بررسی خواهد کرد.
اوپک - میز نفت
اوپک - میز نفت
به گزارش میز نفت ، آنتون سیلوآنوف به رویترز گفت: مسکو تأثیر مثبت این توافق روی قیمت نفت را در برابر ضرر از دست دادن سهم بازار به شرکت‌های آمریکایی بررسی خواهد کرد.

وی در حاشیه کنفرانسی در قزاقستان گفت: استدلال‌های زیادی به نفع یا در مخالفت تمدید توافق کاهش تولید وجود دارد. البته ما به ثبات قیمت نفت نیاز داریم و قابل پیش‌بینی بودن خوب است اما ما شاهد این هستیم که تمامی توافقات با اوپک، باعث شده شرکای آمریکایی ما تولید نفت شیل را بالا برده و بازارهای جدیدی را تصرف کنند.

سیلوآنوف گفت: وزارت انرژی و دولت روسیه موضع خود در خصوص تمدید این پیمان را پس از بررسی تمامی جوانب مثبت و منفی و مدت دوام روند جاری بازار مشخص خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک، روسیه و شماری دیگر از تولیدکنندگان غیراوپک که به گروه اوپک‌پلاس معروف هستند دسامبر گذشته موافقت کردند از اول ژانویه به مدت شش ماه تولید خود را ۱.۲ میلیون بشکه در روز محدود کنند تا از رشد بیش از حد ذخایر و افت قیمت‌ها جلوگیری کنند. اوپک و متحدانش از جمله روسیه قرار است روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن برای بازنگری سیاست تولید خود دیدار کنند.

دو منبع آگاه در اوپک اخیراً گفته‌اند ممکن است تاریخ این دیدار به سوم و چهارم ژوئیه موکول شود.منبع : ایسنا
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب: 23725
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *