۰

​چین از اولین نفتکش بزرگ هوشمند جهان رونمایی کرد

یک نفتکش به اندازه سه زمین فوتبال به مالک جدید آن در شمال شرقی چین تحویل داده شد. این اولین نفتکش هوشمند در جهان با ظرفیت بارگیری ۳۰۸ هزار تن است.
نفتکش - میز نفت
نفتکش - میز نفت
به گزارش میز نفت ، یک نفتکش به اندازه سه زمین فوتبال به مالک جدید آن در شمال شرقی چین تحویل داده شد. این اولین نفتکش هوشمند در جهان با ظرفیت بارگیری 308 هزار تن است.

 ویژگی اصلی این کشتی با نام «نیو جرنی» یا «سفر جدید» از گروه نفتکش های بسیار بزرگ(VLCC) ، دارا بودن یک سیستم هوشمند است. این نفت‌کش 300 متری دارای سیستم ناوبری خودکار ، مدیریت هوشمند محموله‌های مایع و مدیریت یکپارچه کارآمدی انرژی علاوه بر سایر عملکرد هاست.

 این نفتکش جدیدترین نفتکش شرکت کشتیرانی مرچنتس انرژی چین است که روز شنبه به شهر ساحلی دالیان تحویل داده شد. نیوجرنی توسط شرکت صنعت کشتی سازی دالیان، بزرگترین شرکت کشتی سازی چین ساخته شده است.

این کشتی با موفقیت آزمایش های خود را در دریا  پشت سر گذاشته  که یکی از آنها آزمایش سیستم و تجهیزات هوشمند بوده است.

گوان یینگوا، مهندس ارشد شرکت صنعت کشتی سازی دالیان گفت:«در حال حاضر کشورهای سراسر جهان فعالانه در حال ارتقاء ناوبری هوشمند و ساخت تکنولوژی های هوشمند برای کشتی ها هستند که نقشی مهم در بهبود امنیت حمل و نقل دریایی ، صرفه جویی در انرژی ، کاهش آلایندگی و بهره وری اقتصادی بازی می کند».


منبع : تسنیم
يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 23941
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *